Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I v Rumburku platí, že pomáhat je radost

Rumburk • Koncem března proběhl i v Rumburku již osmý ročník celostátní velikonoční sbírky Pomáhat je radost, kterou pořádala humanitární organizace. Na jejím pořádání se aktivně podíleli dobrovolníci z řad studentů rumburského gymnázia. Letos se do této akce zapojilo kolem patnácti set dobrovolníků z více než osmdesáti měst naší republiky. Celkem byly vybrány dva miliony korun, v Rumburku vybrali studenti 9.435 Kč.

Protože posláním o. s. ADRA je pomoci lidem, kteří se z různých důvodů ocitli v nouzi, a to jak spoluobčanům z České republiky, tak i v místech vzdálenějších, jako např. Keňa, Mongolsko, Indie, Srí Lanka nebo Bangladéš, bude i letošní výtěžek sbírky rozdělen na tři části tak, aby pokryl různorodé možnosti pomoci, které ADRA realizuje. Třetina prostředků tedy přispěje na podporu dlouhodobých rozvojových projektů, třetina bude připravena pro okamžitou humanitární pomoc při mimořádných krizových událostech a třetina bude použita na projekty realizované v České republice. V Rumburku půjde konkrétně o využití jedné třetiny zde vybrané částky na rozjezd projektu Pro lepší život s handicapem, který bude zaměřen na zkvalitnění pobytu pacientů ve zdejší nemocnici a na zdravotně postižené děti.

Děkuji všem, kteří do sbírky přispěli. Velké poděkování patří též dobrovolníkům z řad studentů rumburského gymnázia a škole za vstřícnost a organizační podporu sbírky.

Beatrice Patzeltová

Tisk Tisk | E-mail E-mail