Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Občanská iniciativa chce řešit problém s toulavými kočkami

Rumburk • Asi málokdo ví, že v Rumburku již nějaký čas funguje soukromý kočičí mikroazyl. Ten byl letos v březnu registrován Ministerstvem vnitra ČR a nyní má status občanského sdružení s názvem Konečně šťastný domov.

Posláním a cílem této neziskovky je zvýšení etického vztahu veřejnosti ke kočkám. Osvětou, ale i praktickou činností chce zlepšit životní podmínky potulných koček.

„Jak jsme již mnohokrát uvedli, chceme snížit množství potulných koček zahájením rozsáhlé kastrace. Přerušením reprodukce u volně pobíhajících zvířat chceme zamezit jejich dalšímu nekontrolovanému množení,“ vysvětluje důvody vzniku Konečně šťastného domova zakladatelka občanského sdružení Miluše Honsů a pokračuje: „V omezeném množství jsme tento záměr začali již uskutečňovat, a to s uspokojivým výsledkem. Kastrace zamýšleného rozsahu je však finančně náročná, a proto přivítáme jakoukoliv finanční podporu,“ dodává.

Ti, kteří by byli ochotni podpořit tuto zajímavou iniciativu, mohou své příspěvky posílat na konto tohoto sdružení nebo odevzdat do pokladničky v ordinaci MVDr. Oldřicha Baudyše.

„Přispěvatelům z řad podnikatelů rádi vystavíme potvrzení, na jehož základě si budou moci svůj příspěvek odečíst z daní,“ zdůrazňuje paní Honsů a dodává, že kromě těchto aktivit poskytuje sdružení i poradenské služby a krátkodobý kočičí azyl pro ty, kteří musí své miláčky na čas opustit a nemají pro ně hlídání. Tuto pomoc jistě přivítají ti, kteří nastupují léčbu v nemocnici nebo chtějí odjet na dovolenou.

„Pro všechny milovníky koček pořádá naše sdružení 26. června posezení u táboráku na zahradě domu Na Vyhlídce č. 262 v Horním Jindřichově. S radostí přivítáme všechny zájemce o členství v naší organizaci a sympatizanty, a všem rádi vysvětlíme, o co nám vlastně jde,“ zve Miluše Honsů k přátelskému setkání.

A ti, kteří se přeci jen nebudu moci zastavit na kus řeči, získají bližší informace na tel. č. 604 919 413.

Tisk Tisk | E-mail E-mail