Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Svatojánské slavnosti bylin 2009 Vlčí Hora • areál Nobilis Tilia • 19. – 21. 6. 2009

Od začátku života planety Země je běh času podřízen rytmům celého kosmu. K nim patří i čtyři významná období v roce, letní a zimní slunovrat, jarní a podzimní rovnodennost.

Připomenutím těchto dnů na Vlčí Hoře je období letního slunovratu, svátek Svatého Jana. V té době se otevírá země a energie jejího žhavého jádra stoupá vzhůru. Dění, které probíhá několik týdnů, bylo a je uctíváno v různých formách už od pradávna. Všechny léčivé bylinky sebrané v tento den mají obzvlášť silný účinek. Např. všem dobře známá sluneční bylinka třezalka tečkovaná je označována jako „krev Svatého Jana“ a také se na jeho svátek sbírá. Příroda se všemi jejími zákonitostmi je úžasný dar. Nejenom tato skutečnost byla inspirací pro občanské sdružení Nobilis Tilia na Vlčí Hoře k pravidelnému pořádání slavností Svatého Jana – Svatojánských slavností.

Během všech tří dnů budou mít návštěvníci možnost blíže nahlédnout do staročeských řemesel, uměleckého zpracování přírodních materiálů, včetně výrobků chráněných dílen. Budou připraveny přednášky pro laiky i odborníky na různá témata, např.: pěstování léčivých rostlin, aromaterapie, fytoterapie, astrologie, cestování, kosmetické ošetření výrobky z produkce Nobilis Tilia a v neposlední řadě přednáška o Národním parku České Švýcarsko – klenotu přírody. Zajištěn je i noční program s posezením u ohně, hudba, tanec, program pro děti a všechny hravé dospělé.

Bližší informace a potvrzení účasti: H. Štroblová, 728 974 010, hana.stroblova@seznam.cz • M. Krásnolipská, 775 067 515, xosvaldo@centrum.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail