Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bowlingová liga družstev je u konce

Jubilejní desátý ročník populární Rumburské amatérské bowlingové ligy družstev je již minulostí a následující ročník se již připravuje. Systém hry se zásadně nezmění. V prvním kole změří síly každý s každým a poté bude liga rozdělena na dvě části. Část „A“ bude hrát o dalšího mistra ligy a část „B“ o soudek lahodného českého moku. Letošní ročník přinesl mnoho krásných a napínavých zápasů, v nichž padaly i rekordy jednotlivých týmů.

Nejvyšší nához patřil letos týmu Holky (Šottová Hana, Pavlína, Šott Radek a Junková Hana), který hodil neuvěřitelných 1679 bodů, a za jednotlivce Karlu Broulíkovi (1. BK Česká Lípa) za 290 bodů. Všech 18 mužstev předvádělo výkony v rámci svých možností a dá se předpokládat, že další ročník bude mít početnější zastoupení jak v soutěži družstev, tak i jednotlivců.

Celkovým vítězem a ziskem mistrovského titulu se mohou pyšnit hráči Bowlingového klubu Krásná Lípa (J. Chudoba, F. Matulík, D. Furstová, K. Andrášek), kteří letos vyhráli naprosto zaslouženě. Začátek sice odstartovali dvěma prohrami, ale pak už jeli bez jediné ztráty kytičky. Na druhém místě skončilo domácí družstvo Sportlife Rumburk (A. Šamšová, K. Grof, P. Sinkule, R. Pilař, R. Svoboda, M. Šamša, J. Chábera), které se však může pochlubit tím, že nového mistra z Krásné Lípy porazilo. Ale i přes vyrovnané výkony to však na více než stříbro nestačilo. Porážky od města Rumburk, Ajeta a Benteleru mohou tento celek nyní hodně mrzet. Bronzový stupínek nakonec uhájilo další domácí mužstvo Městský úřad Rumburk (Z. Doležal, J. Krátkoruký, P. Diviš, A. Jánská, M. Sabo, B. Rulc), které též bylo favoritem do poslední chvíle. Tento tým na druhé příčce třikrát zaváhal, a to s mistrem ligy Ajetem a Polygrafkou a nakonec skončil až třetí. Až za medailovými příčkami skončil překvapivě Bowlingový klub z České Lípy. Tomuto celku, který byl po úvodní části na třetím místě, nevyšla finálová část, a to znamenalo nepříjemný propad na bramborovou pozici. Za těmito celky skončila družstva Benteler, Polygrafka, Autosalon Hyundai, Ajeto, Holky, Demos, ČD Rbk a Kominíci.

Skupina B: 1. Městský úřad Jiříkov a Hasiči, 2. Sebranka, 3. Plaston, 4. Oriflame, 5. Joker, 6. Lukra.

Tímto bych všem zúčastněným chtěla poděkovat za sportovní nadšení pro tuto hru a v září se na vás všechny budu opět těšit.

Alena Šamšová

ředitelka soutěže

Tisk Tisk | E-mail E-mail