Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

České Švýcarsko – excelentní turistická destinace roku 2009

Krásná Lípa • České Švýcarsko získalo další významné ocenění, kterým je titul Evropská destinace nejvyšší kvality za Českou republiku. Slavnostního vyhlášení, které proběhlo v úterý 26. května v Brně, se mj. zúčastnili zástupci obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko – ředitel Marek Mráz a manažer turistiky David Pastva, kteří také z rukou současného ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky převzali cenu za 1. místo.

Soutěž EDEN – Excelentní evropská destinace – vyhlásila Evropská komise a v rámci České republiky ji organizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny.

Letošní ročník byl zaměřen na speciální téma: Cestovní ruch a chráněné oblasti, a do národního kola se přihlásilo celkem 21 destinací z chráněných území. Odborná komise po prozkoumání písemných podkladů a osobní inspekci v regionu vybrala za excelentní destinaci právě České Švýcarsko, které se zúčastní slavnostní ceremonie předávání cen na zasedání Evropského fóra pro cestovní ruch na podzim roku 2009.

„Toto významné ocenění vnímám zejména jako zhodnocení mnoholeté a intenzivní partnerské spolupráce destinačních manažerů, podnikatelů, samospráv, správ chráněných území a mnoha dalších, kteří se sounáležitě sdružili v destinačním fondu Českého Švýcarska,“ komentuje předseda správní rady Radek Vonka.

Ředitel společnosti České Švýcarsko Marek Mráz k tomu dodává: „Spojení České Švýcarsko – přírodní ráj a excelentní destinace v sobě nejen skrývá velký marketingový potenciál, ale zároveň nás zavazuje k zachování a zvyšování mimořádné kvality tohoto regionu pro návštěvníky i místní obyvatele.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail