Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Co můžeme udělat pro rumburské parky?

Už jste si také všimli, že nejsou rumburské parky zrovna nejhezčí? Také Vám vadí odpadky, kuřáci, rozbité lavičky, toulaví psi a psí exkrementy?

My, dívčí skupina sekundy A Gymnázia Rumburk, se v rámci projektu Já, Občan snažíme přesvědčit obyvatele, že by rumburské parky mohly být hezké a upravené. Stačí přece jen uklidit po svém psovi, papírky vyhodit do koše a sedat si jen na sedadla laviček.

Abychom na tento problém více upozornily a našly řešení, navštívily jsme místostarostku města Rumburku paní Alenu Winterovou a vedoucí odboru komunálních věcí Marii Maiwaldovou, jednaly jsme i s ředitelem městské policie Miroslavem Jeřábkem a se všemi jsme o problému diskutovaly.

Uspořádaly jsme mnoho anket, ve kterých dotázaní svorně souhlasili s tím, že i jim se nelíbí nepořádek v parcích, a vyslechly jsme ochotné občany, kteří mají k tomuto tématu nějaké připomínky nebo nám svěřili nějaký zážitek z návštěvy parků.

V převlecích jsme chodily po městě a rozdávaly námi vytvořené letáčky.

Vyrobily jsme velký plakát o nepořád-ku v rumburských parcích, který najdete v budově gymnázia, a fotografie na toto téma jsme zveřejnily na níže uvedených webových stránkách.

Doufáme, že nás v řešení tohoto problému podpoříte alespoň tím, že uklidíte po sobě a svém psovi.

Vaše dotazy a připomínky prosím pište na adresu zdanska.e@seznam.cz. Více informací na parkukamzika.blog.cz, www.rumburskeparky.jex.cz.

Dívčí skupina

Gymnázia Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail