Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Martin Jirásek vyplaval dvě zlaté medaile

cimrtova1 Šest vybraných plavců z rumburského plaveckého oddílu PoRum se v sobotu 16. května vydalo na Oblastní přebor mladšího žactva do Litvínova.

Protože jsou to jedny z nejvyšších závodů, hostil Litvínov 198 plavců z 18 oddílů celé severočeské oblasti. Rumburský oceněný sportovec roku Martin Jirásek vyplaval dvě zlaté medaile (100 m P a 200 m P), bronzový skončil Josef Plíhal (100 m PZ) a Matouš Kudláček (100 m P). Velice dobře zaplaval Ondřej Koštejn, který ve všech šesti startech výrazně zlepšil své časy. Spokojení se svými výkony mohou být Jan Eichler a Anička Peroutková, kteří se společně s Martinem Jiráskem, Ondřejem Koštejnem a Matoušem Kudláčkem pokusí o nominaci na Pohár České republiky.

Začátkem května se uskutečnila v Litoměřicích 3. liga mládeže Čech, kde si kategorie D (r. 96/97) poprvé zaplavala 100 m RP (pod vodou s tlakovou láhví – přístrojem). Kristýna Cimrtová si vyplavala 3. místo a Klára Galbavá skončila šestá a své disciplíny se zhostily výtečně. Bronz na 200 BiFi si odvezli Martin Jirásek a Kristýna Cimrtová. Nejúspěšnější byla kategorie E0 (r. 2000 a ml.), v níž si Matěj Jirásek vybojoval dvakrát zlato a jednou stříbro i bronz, Barbora Koderová se umístila na 1. a 2. místě.

Tisk Tisk | E-mail E-mail