Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Polygrafáci vstupují do života s humorem aneb Kubeš na hrad

tablo1 Květen je měsíc maturit, nervů a stresů. Je to měsíc posledního zvonění, svatých týdnů, potítek a maturitních komisí, maturitních večírků, ale také loučení se spolužáky a učiteli, rozlučka s dětstvím… Je to měsíc radosti a slz, měsíc konců a nových začátků.

Toto náročné období pojali studenti Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie v Rumburku bez nostalgie, zato s humorem sobě vlastním. Důkazem je jejich neobvyklé tablo před školou, které by si mnohý náhodný kolemjdoucí mohl splést s předvolební plakátovací plochou. Není to sice tablo v pravém slova smyslu, tedy deska s fotografiemi, jak říká slovník cizích slov, ale je to ukázka práce absolventů této školy, která vypovídá o jejich náladě, hravosti a rozpustilosti, nadsázce, schopnosti žertovat na svůj účet i na účet druhých. Pro někoho to sice může být jen „bláznivina“, jiný tím může být nadšen. V každém případě je to něco jiného, než na co jsme zvyklí, něco, co nelze přehlédnout.

A tak studentům rumburské „polygrafky“, které tento výtvor vyprovází do života, držme palce, ať je humor nikdy neopustí a ať je jejich budoucí život stejně pestrý, nápaditý a neotřelý jako ta jejich bláznivá a potrhlá roura před školou. A řediteli této školy PaedDr. Kubešovi přejme, ať se na ten Hrad doopravdy dostane.

Gabriela Doušová

Tisk Tisk | E-mail E-mail