Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dvoudenní plavecké oblastní přebory v rumburském bazénu

prebory1 Plavecký oddíl Rumburk byl vybrán zástupci Českého svazu plaveckých sportů ke konání Oblastních přeborů staršího žactva a dorostu. Závody probíhaly o víkendu 23. – 24. 5. 2009, hostili jsme 181 plavců ze 17 oddílů celého Ústeckého a Libereckého kraje.

Vrchním rozhodčím byl Ing. Miroslav Prokeš z Loun, na plavecké způsoby dohlížel stylový rozhodčí I. třídy pan Vachulka z Mostu a dalších 22 rozhodčích se podílelo na hladkém průběhu závodů. Plavaly se nejen sprinty, ale i dlouhé tratě, jako 800 a 1500 m kraul a štafety.

Skvělých výsledků dosahovali plavci ze Slávie Chomutov, SK Žatce, Chemičky Ústí a KLS Teplice. Náš oddíl reprezentovalo šest závodníků. Výborně zaplavaly sestry Strachoňovy, dvakrát bronz a krásné časy, radost z diplomu si užívala i Iva Tryhubová. Za pochvalu stojí také prsařské výkony Dominika Burgera, i když zatím ještě bez kovů. Největší osobní zlepšení předvedl Lukáš Plíhal a na 50 m VZ zabodoval David Brádler.

Na celý květnový víkend ožil náš bazén spoustou závodníků, paní šatnářka se pečlivě starala o čisté zázemí a z kantýny voněla káva a hamburgery.

Vydařené oblastní přebory byly zároveň nominační pro republikové poháry a my věříme, že i z našeho oddílu se podaří na celorepublikové závody opět prorazit.

Tisk Tisk | E-mail E-mail