Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Eva Emingerová – zpěvačka s krásným hlasem a jazzovým feelingem

Mezi hvězdy 3. ročníku Rumburského hudebního léta se letos zařadí jazzová zpěvačka Eva Emingerová. Její vystoupení uvidí diváci v pátek 3. července v parku rumburského domu kultury.

Po stylové stránce je její záběr mimořádně široký – od jazzu 20. a 30. let sahá přes dixieland a swing až k interpretaci moderních kompozic.

Po odchodu z profesionálního světa sportu začala Eva zpívat v otcově kapele Dixielandu FVL. V roce 1990 ji pro svůj Swing Band objevil Ferdinand Havlík, se kterým nahrála CD Swingující Semafor, Sjezd swingařů a Swing, swing, swing. Vystupovala v televizních pořadech, v Českém rozhlase zpívala na živo po mnoho let. Od poloviny devadesátých let je také stálou členkou Classic Jazz Collegia trumpetisty Boba Zajíčka. V letech 1998 až 2000 účinkovala i s Originálním Pražským Synkopickým Orchestrem Pavla Klikara. V Divadle Semafor zpívala s Jiřím Suchým a od roku 2001 vystupuje s kapelou Metropolitan.V té době začíná spolupracovat s Matěj Benko triem a s Petrem Binderem.

Eva se zúčastnila mnoha jazzových festivalů po celé Evropě. Jako stálá členka Steamboat Stompers v roce 2005 zazářila na mezinárodním jazzovém festivalu v San Diegu (USA), kam byla další rok pozvána už jako sólistka.

V roce 1998 natočila se sólisty Swing bandu F. H. své první sólové CD Tea for two a za dva roky následovalo CD Solitude. Celkově Eva nazpívala 15 CD nosičů.

S Matej Benko triem nahrála v roce 2004 CD Sophisticated Lady a v roce 2005 dokončila CD Colors of my life.

evaquartet1

V současnosti vystupuje se svým kvartetem ve složení: V. Strnad – piano, J. Štolba – saxofon, J. Greifoner – kontrabas, B. Križek – bicí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail