Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podnikatelé v Ústeckém kraji hodnotili nejlépe Rumburk

„Jsem sportovkyně a při vyhlašování výsledků a přebírání diplomu jsem se cítila jako na stupních vítězů,“ okomentovala své příjemné pocity místostarostka Rumburku Alena Winterová krátce poté, co převzala ocenění za druhé místo v projektu nazvaném Město pro byznys 2009, jehož výsledky zveřejnil týdeník Ekonom. V žebříčku vyhodnocených měst se umístil Děčín na prvním a Teplice na třetím místě v kraji. Výsledky byly vyhlášeny v hotelu Vladimír v Ústí nad Labem v úterý 2. června pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové.

Výzkum samotný uskutečnila společnost Faktum Inventio a hodnotila města s rozšířenou působností, v Ústeckém kraji jich bylo posuzováno šestnáct. Při průzkumu bylo bráno v úvahu hned několik faktorů, jednalo se zejména o podnikatelské prostředí ve městě, kvalitu lokality, pracovní trh, kvalitu veřejné správy, cenové podmínky a průzkum prováděný mezi podnikateli.

Konkrétně Rumburk byl hodnocen sice jako konzervativní v dodržování nastavených úředních hodin, byl však chválen za podnikatelské prostředí, neboť středních a velkých firem je na jeho území o 51 % více než je průměr. Také je ve městě druhá nejpříznivější ekologická vyváženost krajiny. V průzkumu mezi podnikateli je Rumburk hodnocen nejlépe ze všech měst. Ti jsou nejspokojenější hlavně s pracovním trhem, což bylo překvapivé zjištění.

Místostarosta Darek Šváb shrnul situaci slovy: „Vzhledem k tomu, že loni jsme byli na třetím místě a jsme neustále pod ostrou palbou oponentů, tak jsem ani nedoufal, že bychom se mohli na tu pomyslnou bednu dostat. O to je to hřejivější pocit, zejména proto, že jsme pozici nejen obhájili, ale i o stupínek postoupili, což považuji v případě Rumburku, který je z hlediska území na periferii kraje, za úspěch. Do budoucna uděláme vše pro to, abychom zaútočili i na pozici nejvyšší, tedy je to pro nás závazek.“

Dagmar Žáková

  byznys1

Vítězové ankety Město pro byznys – zleva primátor bronzových Teplic Jaroslav Kubera, uprostřed primátor vítězného Děčína Ing. Vladislav Raška a stříbro převzala za Rumburk místostarostka Alena Winterová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail