Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohádkový závěr judistické sezóny

Opravdovou pohádkou lze nazvat ocenění, kterého se dostalo našemu oddílu JV Judo Rumburk. Získali jsme první příčku v soutěži rumburských sportovních oddílů za rok 2008. A jsme na to náležitě pyšní. O to víc, že o našem umístění rozhodli obyvatelé našeho města. Jasně nám tím dali najevo, že o nás ví, podporují nás a že se jim naše činnost líbí. Děkujeme!

Během měsíce května jsme se představili, kromě ukázek na slavnostním vyhlášení Sportovce roku 2008 v Domě kultury Rumburk, na třech závodech.

Jako první se konala 9. května Děčínská kotva, odkud si zlatou medaili dovezli J. Hamalčík a K. Macoun, stříbrnou J. Sochor, P. Šabo a bronzovou J. Gajdoš, V. Grof, V. Horák a R. Tejnar.

Po jednom volném víkendu následovala 23. května Velká cena Litvínova. Tato soutěž je otevřena všem kategoriím, a tak i naše výprava čítala mláďata, žactvo i dorostence. Pořadatelé navíc každoročně zajistí i vystoupení známého zpěváka. Letos to byla Martina Balogová. A kdo získal cenný kov tentokrát? Zlato D. Helikar, M. Koutecký, stříbro V. Hörnerová, V. Kolařík, V. Koutecký, V. Suchopár, bronz P. Koutecká a K. Macoun.

Dalším závodem byla Velká cena Chomutova, která se konala následující víkend, tedy 30. května. I zde získali reprezentanti oddílu JV JUDO Rumburk při DDM nejen zkušenosti, ale i medailová umístění. První místo R. Frumert, D. Helikar, V. Hörnerová, druhé místo J. Hamalčík, P. Koutecká, L. Rigo, třetí místo L. Jonásek a A. Pešek.

Následující sobotu 6. června se konala pro tento kalendářní rok nejvyšší soutěž pro kategorii mláďata. Do Teplic nás odjelo reprezentovat sedm borců. A že to skutečně borci jsou, dokazuje i jejich medailové umístění. Dva naši (V. Grof, K. Macoun) se mohou pochlubit titulem Krajský přeborník, o vlásek přišel o titul J. Hamalčík a obsadil druhou příčku. Třetí místo bylo odměnou L. Jonáskovi.

V době vzniku tohoto článku se připravuje letos již druhé víkendové soustředění našich judistů. Na celé dva dny se stane společně s judisty z Varnsdorfu, Teplic a Mostu jejich domovem tělocvična. Nám nezbývá než si přát, aby o víkendu 13. a 14. června bylo pěkné počasí a umocnilo tak získané zážitky.

Všem našim judistům přejeme krásné prázdniny a s některými se těšíme na viděnou už v červenci na prvním týdenním soustředění v areálu koupaliště Rumburk (podrobnosti na www.judorumburk.cz.).

JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail