Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémovská radost je nekonečná SK Stap Tratec postupuje do divize

divize1 Přestože vilémovští fotbalisté SK Stap Tratec v sobotním zápase (6. 6.) na domácím hřišti jen plichtili s FK Mondi Štětí 2:2 (1:0), probojovali se k historickému postupu do divize.

Byl to zápas, ve kterém šlo domácím o postup a hosté naopak potřebovali body k záchraně. Proto přijeli s defenzivní taktikou a příliš šancí domácím po celé utkání nedali. Celý zápas hráli prakticky s osmi lidmi v obraně a podnikali jen sporadické výpady.

Domácí se snažili o líbivý fotbal a chtěli zápas co nejdříve rozhodnout ve svůj prospěch. Bohužel, hlavní sudí jim příliš nepřál a dokázal pro hosty „vykouzlit“ dvě penalty ze skrumáží, které se normálně nepískají, a k tomu ještě vytáhl dvakrát červeného filka pro rozzlobené a ukřivděné domácí hráče.

Již čtvrtá minuta pocuchala divákům nervový systém, a to když po pěkné uličce domácího Jägra trefil Buryánek z úhlu gólmana hostí Duníka. O osm minut později odpískal sudí údajný faul Lehrla ve skrumáži po rohovém kopu hostí a nařídil penaltu. Míč si postavil kapitán Ransdorf, ale Loos jeho střelu bravurně vyrazil.

Jako první se ocitl ve 34. minutě míč v síti hostí, a to když se po trestném kopu Buryánka ve vápně nejlépe zorientoval Vlk a dopravil míč do sítě – 1:0.

Domácí měli v první půli jasně navrch, i když je trochu rozhodila nesmyslná a v podstatě vymyšlená penalta. Do druhé půle šli s cílem potvrdit vedení, ale to se jim nepodařilo, i když k tomu mnoho nechybělo.

V 62. minutě se hostím podařilo uniknout vilémovské obraně a zcela volný Burda srovnal skóre utkání – 1:1.

Jedenáct minut před koncem zápasu svitla domácím naděje na vítězství, když po Buryánkově rohovém kopu umístil Pácha pěknou hlavičkou míč do svatyně hostí. Pro Páchu to byl dárek k dvacátým narozeninám, které slavil právě tento den.

V 93. minutě však naděje vilémovských pohasla. Ve skrumáži, která vznikla ve vápně domácích, viděl hlavní rozhodčí faul na hostujícího hráče a odpískal druhou nesmyslnou penaltu. A Štětí dokázalo této pochybné šance využít, Červinka proměnil pokutový kop a zápas byl vyrovnán – 2:2.

To bylo příliš na domácí hráče, kteří obdrželi za ostrou kritiku hlavního sudího hned dvě červené karty (Pácha a Vlk). Nevoli to vyvolalo i u fanoušků, kteří sborově skandovali nepopulární hodnocení na hlavu rozhodčího: „černá …, černá …!“ Klid do řad hráčů i fanoušků přinesl až hlasatel, který oznámil výsledek ze Souše (5:2 výhra nad Neštěmicemi). V ten okamžik začaly bujaré oslavy přímo na stadionu.

Po závěrečném hvizdu hlavního sudího se již jen slavilo šampaňským, potleskem diváků a výtečnou děkovačkou domácích hráčů, kteří si hned oblékli postupová divizní trika a radovali se spolu s celým vedením a fanoušky až do pozdních ranních hodin ještě dlouho po zápase ve své vilémovské restauraci Lodovna.

Sestava Vilémova: Loos – Kopřiva, Šmalcl (ŽK), Špinka – Lehrl (ŽK – 67′ – Pácha – ČK), Goumbi, Vlk, T. Jägr, Buryánek – Kurel (ŽK – 86′ – R. Vichterey), Čuda (ŽK – 78′ – Pavel Svoboda); diváci: 260; nejlepší hráči: Šmalcl (Vilémov) – Červinka (Štětí); rozhodčí: Meder – Beneš a Cvachoušek.