Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hudební léto v Rumburku představí kapelu -123 minut

Sobota 25. 7. 2009 / 20.00 hod. / park DK Rumburk

Česká hudební skupina vznikla v roce 1996 v sestavě Zdeněk Bína (kytara, zpěv), Petr Bartek (baskytara) a Dominik Tůma (bicí). Časem byl Petr Bartek vystřídán Ivanem Kučerou, ale ani jeho působení ve skupině netrvalo dlouho a několik měsíců hrála kapela jen ve dvou. V létě roku 1997 se přidal Frederik Janáček (dříve člen skupin Sluneční orchestr a Sluníčko) a stal se dalším pilířem kapely. V současnosti tvoří se Zdeňkem Bínou autorský tandem repertoáru.
První album, které bylo natočeno s novým bubeníkem Vaškem Zimou, získalo mimo jiné cenu Objev roku v hudebních magazínech Rock & Pop a Rock Report, skupina sama byla oceněna Akademií populární hudby v kategorii Objev roku. V květnu 2000 se stal novým bubeníkem Emil Valach, v lednu 2003 ho vystřídal Martin Vajgl.
Aktuální sestava skupiny je tedy Zdeněk Bína (kytara, zpěv), Frederik Janáček (basa) a Martin Vajgl (bicí). Pravidelnými hosty jsou saxofonista Michal Žáček a perkusionista Imran Musa Zangi.
V současné době připravují „minuty“ své šesté album, které vyjde u Universal Music. Před tím však skupina absolvuje ještě sérii koncertů ve studentských městech nazvanou Gaudeamus Igitur, turné v Holandsku a na Slovensku a také „unplugged“ šňůru v České republice.
Diskografie: Shooba Dooba (1999), Try! (2001), Home? (2002), XL Live (2004), Mom (2005).

Tisk Tisk | E-mail E-mail