Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburákům děkovali ve Zlaté kapličce

Dvacátý druhý červen letošního roku byl pro město Rumburk vskutku šťastný. Toho dne se totiž rozdávaly v Národním divadle Ceny „Ď“ (jako dík) a Rumburk měl hned čtyři želízka v ohni. Jednalo se o zdejší podnikatelské subjekty, které splnily všechna náročná kritéria pro nominaci, konkrétně to byli pan Pavel Brabec, JVB Engineering s.r.o., M STUDIO Ing. Janečka a firma WAKOS, s.r.o.

Již IX. ročník udílení cen byl veřejným poděkováním českým mecenášům a dobrodincům městských kulturních, sportovních či jiných akcí, včetně těch konaných ve prospěch dětí. Ten letošní se konal pod záštitou ředitele Národního divadla PhDr. Ondřeje Černého.

„I když se do úplně nejužšího výběru dostala pouze jedna rumburská firma, a to v kategorii výstavby a rozvoje měst a obcí, přesto mě potěšilo, že je u nás tolik lidí, kteří jsou ochotni podpořit druhé, zejména děti, handicapované spoluobčany, seniory a v neposlední řadě i zvířata v ZOO,“ vylíčila své pocity ze slavnostního udílení cen Alena Winterová, která se za město akce zúčastnila, a dodala, že mezi nejmladší sponzory patřila pětiletá Nina. Ta se totiž stala „adoptivním rodičem“ krajty z ústecké ZOO.

„Během ceremonie předala Dr. Dadja Altenburg-Kohl sponzorský dar v hodnotě jednoho milionu korun řediteli ND na restaurování slavnostní Hynaisovy opony,“ informovala dále o průběhu akce místostarostka a shrnula nevšední zážitky slovy: „Návštěva Národního divadla je pro každého Čecha určitě svátkem, a je-li spojena s poděkováním lidem z našeho města, to je potom paráda.“

Dagmar Žáková

Tisk Tisk | E-mail E-mail