Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské muzeum představuje výjimečnou putovní výstavu

cervenykriz Mezinárodní Červený kříž je organizace příliš úzce spjatá se stopadesátiletou historií lidstva provázeného válkami, živelnými katastrofami, hladomorem a nemocemi, aby mohla být přehlížena nebo opomíjena.

Za prací tisíců dobrovolných pracovníků a pracovnic Červeného kříže jsou miliony lidí zachráněných před zoufalstvím, utrpením a smrtí.

Vznik této humanitární organizace, její putování časem, její cíle a poslání, tvrdá práce a úspěchy, to vše nyní nabízí rumburské muzeum na výstavě Červený kříž v historii Ústeckého kraje. K vidění tak je řada historických exponátů a materiálů, které mapují život nejen ústecké, ale i české organizace, mezi nimiž dominuje dopis Aleny Masarykové, zakladatelky československé organizace. Osobu duchovního otce a zakladatele Mezinárodního Červeného kříže připomíná zhruba dvacetiminutový film o Henri Dunantovi, lékaři, který se osobně v roce 1859 účastnil bitvy u Solferina, což ho podnítilo k vytvoření mezinárodní, neutrální humanitární organizace, která by poskytovala pomoc trpícím lidem, válečným obětem a zraněným vojákům. Za své aktivity byl v roce 1901 Henri Dunant jako první oceněn Nobelovou cenou míru.

Výstava Červený kříž v historii Ústeckého kraje bude pro veřejnost otevřena až do 16. července.

Tisk Tisk | E-mail E-mail