Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zážitky v Českosaském Švýcarsku aneb kam na výlety s certifikovanými průvodci

Výstupy na skalní stěny, via ferraty, nejkrásnější výhledy do krajiny plné skalních věží a hlubokých kaňonů, střípky té nejzajímavější historie, na vlastní oči vnímat rázovitost jedinečné lidové architektury, skalní hrádky, jízdy tramvají, parníkem, přívozem i vlakem do atraktivních turistických oblastí, společné a netradiční zážitky se svými nejbližšími – to vše můžete zažít a poznat v Českosaském Švýcarsku – krajině plné tajemství na výletech s místními znalci – certifikovanými průvodci.
Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko připravila pro sezonu 2009 pestrou nabídku průvodcovských služeb a spolu se Správou Národního parku České Švýcarsko vyškolila průvodce, kteří budou především v hlavní letní, ale i podzimní sezoně 2009 provázet návštěvníky na jednodenních i dvoudenních okruzích s nevšedními názvy i následnými nevšedními zážitky, jako Mysterium Labského kaňonu, Tramvají do skal, České Švýcarsko v kostce, Co bylo a co zbylo apod.

Tramvají do skal…

Nejoblíbenější turistický okruh již od roku 2007. Díky této trase můžete absolvovat nejen v Alpách, ale i v Českosaském Švýcarsku zajištěnou stezku plnou adrenalinových překvapení (komíny, strže). Po výstupu na skalní hřebeny přejdete neznámými místy ve skalách s vynikajícími výhledy do údolí Labe. Během tohoto jednodenního, mírně náročného výletu jdete samozřejmě pěšky (15 km skalami Saského Švýcarska, některé úseky po vysokohorských stezkách; jen pro osoby netrpící závratí!), ale pojedete také hned několika dopravními prostředky: vlakem, přívozem, tramvají po trati z r. 1898.
Termíny: 11. 7., 22. 8.; doba trvání: cca 9 hodin, pěší část cca 15 km; sraz: hlavní nádraží Děčín – ČD centrum, 8.30 hod.; cena: 690 Kč/os. (v ceně 2x vlak, 2x přívoz, tramvaj, průvodce); s sebou: pevnou obuv, jídlo a pití na celý den, občanský průkaz, doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí.

Mysterium Labského kaňonu aneb výstup na nejvyšší vrchol Saského Švýcarska

Vystoupíme z Dolního Žlebu, původní labské osady s neopakovatelným geniem loci, k Jeptišce a ostrohům nad Labem, poté překročíme zemskou hranici a zdoláme nejvyšší bod Saského Švýcarska Černý kámen (Zschirnstein) s panoramatickým výhledem do Čech.
Termín: 25. 7.; doba trvání: cca 9 hodin, délka pěší trasy cca 20 km, místy náročný výstup; sraz: hlavní nádraží Děčín – ČD Centrum, 8.30 hod.; cena: 490 Kč/os. (v ceně doprava z Děčína a zpět, průvodce s výkladem po celé trase); s sebou: jídlo a pití na celý den, občanský průkaz, doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí.

České Švýcarsko v kostce

Pěší výlet s průvodcem, který vás provede nejen malebnou krajinou Českého Švýcarska z údolí říčky Kamenice až po skalní vyhlídku hradu Šaunštejna, ale seznámí vás i s historií, architekturou a přírodou tohoto regionu. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Trasa: Jetřichovice – Dolský mlýn – Vysoká Lípa – Zámecký vrch – Šaunštejn – Vysoká Lípa.
Termín: 18. 7.; doba trvání: 5 hodin, 8 km; start a cíl: Jetřichovice (IS, bus zastávka); sraz: 9.00 hodin (po příjezdu turistické linky č. 434); cena: 90 Kč/os., 190 Kč/rodina (max. 3 děti do 15 let).

Co bylo a co zbylo

Poznejte historii Krásnolipska. Jít, poznat, pochopit… Vydejte se společně s Kamilou Liškovou po stopách našich předků! Z Krásné Lípy vyrazíme přes Skřivánčí pole a Zahrady na rozhlednu Vlčí hora s kruhovým výhledem, která v roce 2009 slaví 120 let své existence. Cestou zpět se zastavíme u poutního kostelíku panny Marie Sněžné nad údolím Křinice. Mimo jiné se dozvíte, jak vypadala původní továr-na a vila zakladatele „podvlíkaček“ Gustava Jägra a kde se pravé jégrovky vyráběly. Průvodcovská trasa bude doplněna ukázkou historických pohlednic.
Termíny: 4. 7., 8. 8., 15. 8.; doba trvání: cca 6 hodin, cca 13 km; sraz: 10.00 hodin, Dům Českého Švýcarska, Krásná Lípa; cena: 90 Kč/os., 190 Kč /rodina (max. 3 děti do 15 let).
Na akce je nutné přihlásit se a zaplatit předem nejpozději dva dny před konáním akce v IS Krásná Lípa (případně po dohodě převodem). Bližší informace na www.ceskesvycarsko.cz, na adrese informace@ceskesvycarsko.cz, nebo na tel. 412 383 413.A nyní již zbývá jen říci: Nechte mapu doma a vydejte se na výlet s průvodcem za zážitky po Českosaském Švýcarsku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail