Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den s bezpečnostními zásahovými složkami prožily jiříkovské děti

den1 Jiříkov • Předposlední den školního roku prožily děti 1. stupně jiříkovské základní školy se zásahovými složkami – s hasiči, záchrannou službou a policií. Vše se odehrálo v prostoru hasičské zbrojnice, kde na děti čekali jiříkovští hasiči pánové Kučera, Otradovský a Halámka, a záchranáři Drahoňovský a Hrubeš. Policii ČR zastupovali pánové Hýbl a Kremza.

Během poučného výkladu se děti mohly seznámit s vybavením hasičských a sanitních vozů a také s výbavou policie. Mohly použít policejní pouta, neprůstřelnou vestu a pohrát si s umělými pistolemi používanými pro výcvik sebeobrany. Zdravotníci předvedli školení první pomoci, které bylo jak pro žáčky, tak pro učitelky velmi poučné. Děti zjistily, že všechna tato povolání vyžadují spoustu odvahy, zkušeností a dovedností.

„Celé dopoledne pro nás bylo velmi poučné a příjemné. Všem zúčastněným složkám moc děkujeme, že pro nás tuto akci ochotně připravily. Zvlášť bychom chtěli poděkovat panu Vajdovi z Dopravní zdravotnické služby Rumburk za zapůjčení sanitního vozu, panu Hýblovi z Policie ČR a panu Kučerovi z Hasičského záchranného sboru Jiříkov za vstřícnost a ochotu. Věříme, že se i příští rok podaří tuto akci zopakovat,“ doufá za spokojené děti i učitelský sbor 1. stupně ZŠ Jiříkov.

Renáta Hegnerová

Tisk Tisk | E-mail E-mail