Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Miliony z ROP Severozápad směřují i do Rumburku

Rumburk • Do Rumburku směřují miliony korun z Regionálního operačního programu Severozápad. Dotace pro projekty směřující na Děčínsko schválil Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad 26. června.

S podporou z evropských fondů ve výši 46 milionů korun může počítat například projekt výstavby nové tělocvičny pro děčínskou Evropskou obchodní akademii, se svými projekty uspělo také město Děčín. Úspěšně podalo žádost o dotaci na vybudování kulturně společenského centra na děčínském zámku, kde by mělo dojít ke komplexní stavební modernizaci celého jižního křídla. Vznikne v něm kulturně-společenské centrum s multifunkčním sálem a budou rozšířeny prostory pro zámecké expozice a prohlídkové trasy. Projekt počítá i s vybudováním potřebného zázemí, tedy skladů a depozitáře, včetně aranžérny, která bude sloužit k přípravě výstav. Z evropských fondů získá město Děčín pro realizaci tohoto záměru 150 milionů korun.

S rozvojem turismu budou peníze z Regionálního operačního programu Severozápad pomáhat také v Českém Švýcarsku a Rumburku. Projekt zaměřený na rozvoj marketingu cestovního ruchu, který podala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, získá podporu bezmála devět milionů korun. Město Rumburk pak pro svůj projekt, který počítá s vytvořením ucelené řady propagačních materiálů i prezentací města na veletrzích cestovního ruchu, získá 4,6 milionu korun. Z těchto peněz by měly být vydány propagační knihy fotografií o Rumburku, vytvořeny nové webové stránky Městského informačního centra a zakoupen on-line rezervační systém. Zároveň by tato částka měla hradit výrobu propagačních materiálů pro kulturní akce, které město buď pořádá, nebo se na nich významně podílí, jako například Rumburské slavnosti, Loretánské slavnosti, Tour de Feminin a další.

Tisk Tisk | E-mail E-mail