Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Rekonstrukce za dva miliony

V minulém vydání RN (č. 13) vyšel článek o nových prostorách Rumburského informačního centra na Lužickém náměstí, do jejichž rekonstrukce město investovalo neuvěřitelné dva miliony korun! Co tam za ty peníze kdo dělal? Vždyť za tu částku by se dal postavit pomalu nový dům! Pro srovnání dům na lukrativním místě v centru se sedmi byty a dvěma prodejnami nabízelo město k prodeji za 5,5 milionu. Ovšem podle nezávislého auditora je hospodaření města v naprostém pořádku (zprávu o tom uvádí RN na téže straně). Nad tím zůstává rozum stát. Taková suma, vynaložená na rekonstrukci bývalého obchodu, jen nahrává různým spekulacím a jen stěží obstojí argumentace o náročnosti rekonstrukce v památkově chráněném objektu. A co víc, ani otevírací doba Rumburského informačního centra (pouze v pracovní dny do 16 hodin, co bychom pro turisty neudělali) neumožňuje normálně zaměstnaným zvědavcům přesvědčit se, zda-li úroveň vybavení jeho prostor odpovídá vynaloženým prostředkům.

Josef Englic, Rumburk

 

Vážený pane Englici, dovoluji si zkonkretizovat náklady na rekonstrukci Informačního centra, které bylo nově

otevřeno na Lužickém náměstí: náklady na zpracování projektové dokumentace a zajištění inženýrské činnosti pro povolení stavby – 37 tis. Kč, vybavení interiéru (nábytek, pulty, pracoviště internetu) – 232 tis. Kč, technické vybavení (datová síť, PC, LCD-TV)

- 148 tis. Kč, rekonstrukce a stavební úpravy (dispoziční změny, vybudování soc. zařízení pro imobilní občany, nové rozvody sanitní instalace vč. zařizovacích předmětů a ohřevu TUV, podlahy a dlažby vč. obkladů, podhledy, vzduchotechnické rozvody, elektroinstalace vč. osvětlovacích těles, rozvody ÚT, repase truhlářských prvků, vchodových dveří a výkladu vč. bezpečností folie a instalace zabezpečovacího zařízení, oprava fasády podloubí a bezbariérového vstupu do informačního centra.) – 1.479 tis. Kč.

V současné době je před ukončením výběrové řízení na druhého pracovníka IC s předpokladem rozšíření provozní doby včetně soboty a neděle.

redakce RN

Tisk Tisk | E-mail E-mail