Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské hudební léto přilákalo do parku domu kultury Zelenáče

Dům kultury v Rumburku připravil pro milovníky country hudby prázdninový bonbonek. V parku domu kultury zazní v sobotu 1. srpna od 20.00 hodin písničky skupiny Zelenáči.

Skupina hraje již od roku 1974 a za tu dobu vydala 22 dlouhohrajících desek. Na jejich koncertních vystoupeních posluchači slyší celý průřez tvorbou, včetně slavných hitů této kapely.

V roce 1990 do kapely nastoupil Milan Krbec (zpěv, kytara), který se již před tímto datem podílel na některých studiových projektech skupiny. V současné době také zastává funkci kapelníka za nemocného Mirka Hoffmanna. Baskytarista Jiří Drnec se stal po dvou letech záskoků za Zdeňka Krištofa stálým členem Zelenáčů od roku 2000. Mirek Hoffmann ze zdravotních důvodů se skupinou od roku 2006 veřejně zatím nevystupuje, nadále je ale kapelníkem Zelenáčů a s kapelou nejen studiově spolupracuje.

Na některých vybraných vystoupeních skupiny hostují Luděk Koutný (foukací harmonika) a Jiří Spurný (banjo), kteří se podílejí převážně na všech studiových nahrávkách Zelenáčů od roku 1990.

Tisk Tisk | E-mail E-mail