Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dva lidi na motorce smetl německý řidič ze silnice

Velký Šenov • K vážné dopravní nehodě osobního automobilu s motocyklem došlo ve čtvrtek (13. 8.) večer u vlakové zastávky Velký Šenov na křižovatce silnic mezi Velkým Šenovem, Lipovou a Šluknovem.

„Příčiny nehody se zatím vyšetřují. Podle prvního šetření vyjel řidič osobního automobilu Volkswagen Sharan do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím motocyklem. Z jakého důvodu se ocitl mimo svůj jízdní pruh ukáže až další šetření,“ uvedl mluvčí severočeských policistů Ladislav Cvik.

Podle očitých svědků údajně Volkswagen s německou poznávací značkou předjížděl v nepřehledné zatáčce přes plnou dělící čáru pomalu jedoucí Favorit. Při tomto manévru se však v protisměru čelně srazil s motocyklem, na němž jeli dva jezdci. Ti byli při srážce vymrštěni a dopadli několik metrů za osobním vozidlem, které bylo při srážce zcela zdemolováno. „Pětačtyřicetiletá žena utrpěla vážná zranění hlavy a další mnohočetná zranění na těle. Po převozu leteckou záchrannou službou do Krajské nemocnice v Liberci se podrobila mnohahodinové operaci. Její stav hodnotí lékaři jako vážný, nicméně nyní je ve stabilizovaném stavu v péči lékařů na oddělení ARO,“ potvrdila tisková mluvčí nemocnice Alexandra Bittnerová. Třiadvacetiletý syn zraněné ženy utrpěl při srážce několik vážných zlomenin dolních i horních končetin. Vrtulníkem byl dopraven do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Pacient byl okamžitě po převozu operován a nyní leží na Jednotce intenzivní péče Traumatologického oddělení,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Vondra. „Jeho stav je vážný, ale pacient není v ohrožení života. Přesto lékaři předpokládají, že doba jeho léčení bude delší než tři týdny,“ dodal. Mladý řidič osobního vozu ani jeho spolujezdec zraněni nebyli.

Pokud by byla německému řidiči prokázána vina za způsobenou nehodu, hrozí mu v závislosti na závažnosti zranění ostatních účastníků nehody trest odnětí svobody až na pět let.

„Souzen by měl být podle českých zákonů a na území České republiky, trest by si ale mohl odpykat i ve své vlasti,“ dodal Cvik. gdo

bouracka1

Vážně zraněné účastníky dopravní nehody transportovala letecká záchranná služba dvěma vrtulníky do nemocnic v Liberci a Ústí n/L. Foto: doucha

Tisk Tisk | E-mail E-mail