Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letošního Houmra se vydal pokořit rekordní počet účastníků

Letošní 16. ročník Humrova triatlonu, který se každoročně koná v Jiříkově, se přesunul ze zahrady rodiny Dykastů do jiříkovského sportovního areálu. Tady na závodníky čekala celá řada novinek, jako třeba sprchy, šatny, bufet, ale i velké a bezpečné parkoviště, pro dětský doprovod soutěžících a přihlížejících i nafukovací skákací hrad, pro ostatní diváky lavičky, občerstvení ve stanech, vystoupení skvělých megakapel a celá řada dalších rozmazlovacích vymožeností.

Možná, že právě tyto změny přilákaly na start tohoto, jak sami pořadatelé říkají »nejméně náročného triatlonu ve Šluknovském výběžku« větší počty účastníků a diváků, než na jaký jsou pořadatelé zvyklí. Celkem své síly v běhu na čtyři kilometry, v plavání na 200 m a v cyklistickém třicetikilometrovém závodě na trase Jiříkov – Rumburk – Šluknov – Království – Jiříkov poměřilo 95 startujících, z toho jedenáct žen. Novinkou letošního ročníku byl i start tříčlenných družstev.

Do cíle dorazili všichni závodníci, včetně známého humoristy Petra Čtvrtníčka, který se této akce zúčastnil již poněkolikáté a který sice uzavíral závod téměř tři hodiny po startovním výstřelu, ale s o to větším úsměvem a radostí.

Cílovou pásku jako první protrhl Tomáš Podrazil z týmu Bicycle cafe v čase 56:57 s., doslova o fous za ním dorazil do cíle Jan Novota z TT Cyklorenova v čase 57:35 s. a jako třetí se do cíle „doloudal“ s více jak dvouminutovou ztrátou Pavel Suchý z Krásné Lípy, je-muž časomíra v cíli naměřila 1:01:15 s.

Z žen byla nejlepší Loreen Schiffner z Bertsdorfu v NSR, která se v celkovém pořadí umístila na 26. místě. Celkové výsledky a další informace na www.houmruvtriatlon.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail