Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Mejtě nebude asi ještě dlouho bezpečno

Důležitá křižovatka mezi Dolním Podlužím a Jiřetínem pod Jedlovou se ani po deseti letech slibů nedočká podoby kruhového objezdu. Chomutovské Ředitelství silnic a dálnic stručně vzkázalo jiřetínskému starostovi Josefu Zoserovi, že kvůli finanční krizi ruší soutěž na akci, a to i přesto, že ještě na začátku července se mluvilo o celkově, později jen částečně uzavřené silnici I/9, kde měla výstavba proběhnout.

Vedoucí manažer projektového týmu ŘSD Tomáš Hofmann poukazuje na doslova kritický nedostatek peněz ve firmě. Finance připravené pro Jiřetín pod Jedlovou se budou nejspíš muset přesunout na jinou stavbu. Jeho slova se potvrdila hned o několik dní později, kdy starosta Zoser obdržel informaci, že kvůli finanční krizi se stavět nebude vůbec. Dalším důvodem je údajné nadhodnocení zakázky. Okružní křižovatka, která nám stále není přána, má stát osmnáct milionů.

Starosta Jiřetína pod Jedlovou má coby bývalý senátor pocit, že jde v neposlední řadě o politický boj. Dva týdny před volbou prezidenta mu totiž bylo naznačeno, koho by měl volit. Neuposlechl. Udivený z těchto událostí byl i děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Policie se totiž již před lety o možném kruhovém objezdu na Mejtě vyjádřila kladně, tak proč se nestaví?

V loňském roce se v úseku od křižovatky na vrchol Šébru stalo šestnáct dopravních nehod, škody dosáhly dvou milionů korun a skončil tu i jeden lidský život. Letos tu bylo nehod už sedm. Zoser dodává, že ačkoli by nerad přivolal něco zlého, je podle něj zázrakem, že na místě ještě nedošlo k hromadné nehodě a v příkopech nepřibylo dalších křížků.

Petra Malá

Tisk Tisk | E-mail E-mail