Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Šluknovsku se rozjíždí Lokální partnerství

Krásná Lípa • V červenci se v Krásné Lípě uskutečnilo setkání Lokálního partnerství, které vzniklo za účelem řešení problémů sociálního vyloučení a ghett v oblasti Šluknovského výběžku. Setkání se zúčastnili všichni zástupci samospráv, úřadu práce, místních neziskových organizací a experti Odboru úřadu vlády pro sociální začleňování (Agentura). Výsledkem jednání je vznik pracovních skupin.
„Skupiny vznikly zcela logicky podle oblastí, kde je potřeba soustředit činnost, tedy skupina Zaměstnanost, Vzdělávání, Bydlení a Fundraising,“ vysvětluje lokální konzultantka Agentury Hana Volfová. „Je dobré k problémům otevřít diskuzi a hledat dobrá řešení,“ doplňuje. Ve skupině Fundraising pomohou experti Agentury místním neziskovkám a samosprávám získat finanční prostředky z evropských fondů.
Na konci léta proběhne na Šluknovsku terénní výzkum, který provede společnost GAC na zakázku Agentury. „Cílem výzkumu bude přinést všem zúčastněným co nejdetailnější informace o situaci přímo v chudinských ghettech, na základě této situace navrhnout co nejefektivnější řešení,“ vysvětluje účel výzkumu Karel Čada, koordinátor výzkumu ze společnosti GAC.

Tisk Tisk | E-mail E-mail