Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohár starosty města Rumburku putoval do Prahy

Jubilejní XX. ročník fotbalového turnaje starších žáků Pohár starosty města Rumburk (hraný zároveň jako Memoriál M. Moravce) se letos konal 22. července, tedy opět ve změněném termínu, když se návrat k tradičnímu a původně plánovanému konci června nepodařil.

Turnaje se sice nezúčastnil loňský vítěz Slovan Liberec, ale ligovou úroveň mu dodaly celky SK Motorletu Praha a FK Baníku Most, kterým sekundovaly týmy mosteckého „béčka“, Slovanu Varnsdorf, Oberlausitz Neugersdorf a domácí FK Rumburk.

Družstva se ve vzájemných soubojích utkala o putovní trofej. Přestože všichni vstupovali do turnaje prakticky z plné letní přípravy na novou sezónu, bylo se na co dívat. Po celodenním zápolení vykrystalizovalo konečné pořadí turnaje. Celkové 1. místo a putovní pohár vybojoval zcela zaslouženě SK Motorlet Praha před FK Baník Most A. Další pořadí: 3. FK Baník Most B, 4. SK Slovan Varnsdorf, 5. FK Rumburk, 6. FCO Neugersdorf. Také vyhlašování nejlepších jednotlivců vévodili hráči pražského Motorletu. Ocenění pro nejlepšího střelce turnaje si odvezl Tomáš Barták a jeho spoluhráč David Kreuzer byl nejlepším hráčem. Pouze cenu pro nejlepšího brankáře získal Patrik Klouda z FK Rumburk, což byla aspoň malá náplast na nepovedené vystoupení pořádajícího celku.

Poděkování zaslouží všichni, kdo se podíleli na turnaji ať již organizačně, sponzorsky či technicky. Ke zvýšení celkové úrovně a prestiže nemalou měrou přispěli i místostarostka paní A. Winterová a místostarosta pan L. Pokorný, kteří si našli čas, aby osobně pozdravili účastníky a turnaj zahájili, a také na závěr předali ceny a poháry.

Tisk Tisk | E-mail E-mail