Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémovští vstoupili do fotbalové divize se ctí

SK Stap Tratec Vilémov – Admira Praha 1:1 (1:0)

V historicky prvním utkání týmu SK Stap Tratec Vilémov ve fotbalové divizi v sobotu 8. srpna 2009 domácí ukázali, že si svůj postup do této soutěže zcela zasloužili. Ačkoli z trávníku odcházeli po devadesáti minutách se slzami v očích, za odvedený výkon si odnesli maximální uznání. Jejich soupeřem byla Admira Praha, která si hoví na čtvrtém místě divizního žebříčku, a tak téměř všichni diváci, ale i fotbaloví činovníci předpokládali, že si vilémovští ze sobotního zápasu odnesou menší nakládačku. Vždyť i při zahajovací řeči zaznělo z amplionů nad vilémovským stadionem: „Držme našim chlapcům palce, i když asi prohrajou…“.

Ale opak byl pravdou. Po počátečních nejistých a opatrných minutách zápasu, kdy se domácí tým zatáhl před vlastní branku a s opatrností oťukával zkušenějšího soupeře, se již v šesté minutě předvedl domácí Čuda, který z pěkné otočky po dlouhém Kopřivově autu otestoval hostujícího gólmana, který jen tak tak střele odolal. Tento výpad nalil vilémovským do žil bojovou náladu, rázem z nich opadl ostych a opatrnický respekt z pražského protivníka a začali vytvářet vlastní hru, na kterou hráči Admiry zejména v první půli nenašli recept. Výsledkem bylo několik pěkných střel na branku a gólových šancí, a to až do 31. minuty, kdy se po autu Uky prodral mezi beky Kurel, vyslal míč na svatyni hostí, který gól-man stačil jen ztlumil, ale jeho proniknutí za svá záda už zabránit nedokázal. Jednobrankový náskok udrželi domácí až do konce první půle hry. Do druhé nastupovali s rozhodnutím tento náskok ubránit stůj co stůj.

Tomu odpovídala jejich hra, která se soustředila hlavně na obranu a omezila se jen na několik málo útočných akcí, zejména při chybách pražských obránců. Ale ani jedna střela vyslaná na branku Pražanů už do ní nespadla. Naopak tým Admiry se natrvalo usadil před brankou Vilémováků a začal cuchat nervy domácích hráčů i fanoušků. V 62. minutě se Admiře podařilo vstřelit gól, ale ten nebyl uznán, protože byl dosažen z ofsajdové pozice. O to více hosté útočili ze všech sil a domácí o to více bránili, a to až do devadesáté minuty. Při posledním míči v dvouminutovém nastaveném čase se po rohovém kopu hostí míč odrazil ze skrumáže na vápno k nepokrytému Jehličkovi a ten nechytatelným halfvolejem vyrovnal skóre utkání na konečných 1:1.

Zklamání vilémovských hráčů, funkcionářů a více jak pěti stovek fanoušků bylo veliké. Poslední vteřiny zápasu byly dohrány ve znamení slz na straně jedné, a radosti na straně Admiry, pro kterou by prohra s nováčkem soutěže z Vilémova byla ostudou.

Diváci však výkony obou mužstev, zejména svého domácího týmu, ocenili mohutným aplausem. Vilémovští hráči mohli sice litovat vyrovnání v posledních vteřinách hry, ale nad svým skvělým výkonem, bojovností prodchnutým a srdcem odehraným zápasem mohou být právem spokojení.

Gabriela Doušová

Sestava Vilémova: Loos – Uka (60′ Lehrl), Šmalcl, Greňo (ŽK), Buryánek, T. Jägr, Vlk, Kopřiva, Špinka (30′ Nagy), Kurel, Čuda (65′ Zelinger). Dále ještě připraven: Hambálek. Chyběli: Svoboda, Pácha, Goumbi, Hejl. Trenér: Suchomel. Vedoucí mužstva: Sklenář.

Tisk Tisk | E-mail E-mail