Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zasloužené prázdniny

Další školní rok je za námi. Děti dostaly vysvědčení a užívají si prázdniny. Během roku pod vedením svých učitelů reprezentovaly ZŠ U Nemocnice a město Rumburk v mnoha soutěžích. Připomeňme si některé úspěchy.

Žáci 7. ročníků se zúčastnili 12. ročníku soutěže Duha, při níž měří své síly se spolužáky škol z celého Šluknovska ve všeobecných znalostech a v různých dovednostech. Nás velice těší, že naši sedmáci prokázali bojovného ducha a v posledním kole strhli vítězství na svou stranu.

Do mezinárodní matematické soutěže Taktik se letos zapojilo 61 žáků. Po čtvrtém kole naše škola vedla a nakonec suverénně zvítězila.

DPS Čtyřlístek reprezentoval školu i město Rumburk na přehlídce dětských sborů v Chlumci u Ústí n. L. Získal mezi osmi sbory ve své kategorii stříbrné pásmo. Kromě toho děti absolvovaly 15 koncertů. Zpívaly v koncertním sále, v kostele, v obrovském stanu, na pódiu, v tělocvičně i na korbě nákladního auta, s doprovodem komorního orchestru i rockové skupiny. Zpívaly nepřetržitě tři hodiny při dni otevřených dveří. Samy, ale i se smíšeným pěveckým sborem gymnázia N.T.C. a s přípravným sborem Lístek. Zpívaly doma i v cizině. Činnost sboru byla pestrá a díky němu slyšelo jméno naší školy i města mnoho posluchačů.

V tomto školním roce ve škole poprvé probíhal mezinárodní projekt Schkola, jehož se účastnili všichni němčináři ze šestého ročníku. Při projektových dnech se děti setkaly se svými německými kamarády a učily se komunikovat v němčině i češtině. Dokázaly nám, že se na ně můžeme spolehnout, že dokáží být velice samostatné, disciplinované a zodpovědné. Dělaly nám dobré jméno. Potkávací dny organizovali společně učitelé v Německu i v Česku a úspěšně splnili celý program projektu.

Sportovní úspěchy dětí naší školy by při podrobném výčtu zabraly mnoho místa. Uspěli jsme v kolektivních sportech, v aerobiku, v atletice, ve Šluknovské lize (1. místo) i na mnoha dalších soutěžích krajské i celostátní úrovně. Školních turnajů se aktivně zúčastnilo 182 dětí. Školní sportovní klub naší ZŠ podporuje i děti z naší školy, ale i žáky jiných škol.

Co říci na závěr? Prázdninami se budou děti těšit dva měsíce, ale úspěchy našich rumburských dětí v nás zůstanou mnohem déle. Jsme na ně hrdí a doufáme, že pod vedením obětavých pedagogů Základní školy U Nemocnice přijdou i další.

Tisk Tisk | E-mail E-mail