Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cyklistický závod SAMAT Tour pošesté

samat0011 Poslední srpnovou sobotu proběhl v Jiřetíně pod Jedlovou již VI. ročník cyklistického závodu SAMAT Tour. Účast v tomto závodě byla opravdu hojná, největší měrou se na této účasti podílely děti, pro které je tento závod pořádán především.

Pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ přijelo změřit své síly a utužit fyzickou kondici 115 závodníků rozdělených do tří kategorií.

Největší počet závodníků byl v kategorii A, ve které vybojoval zlato Vojta Hofman, stříbrný byl Jeník Merkout a bronz si odvezl Ondra Danko.

V kategorii B došlo sice k menší kolizi, která se ale obešla bez vážnějšího zranění. První místo získal Tom Tran, druhý byl Radek Tesař a třetí místo patří Lukášovi Petráskovi.

V kategorii C se mezi ženami probojovala na příčku nejvyšší Hana Pancová, za ní dojela jako druhá Diana Škvorová a vítěznou trojici uzavírala Vendula Pavelčáková.

Peloton mužů do cíle dovedl v čase 23:20:76 Tomáš Podrazil. Jen o dvě tisíciny sekundy později cíl překonal stříbrný Jiří Podrazil (23:20:96). Bronz patří Davidu Kubíkovi.

Díky moderátorovi Vratislavu Krupovi byla během závodu velice příjemná atmosféra, umocněná pohoštěním, které zajistila pořádající firma za velké pomoci Cyklosportu Bartys, Restaurace Galera a jejich přátel.

Odměnou všem závodníkům byla, díky sponzorům tohoto závodu, taška plná krásných cen.

Úsměv na tváři nejmenších účastníků vyvolaly tři nádherné dorty. K těmto krásným cenám si ještě děti vylosovaly malé horské kolo a koloběžku. Ani dospělí závodníci neodešli s prázdnou.

Děkujeme všem účastníkům závodu, organizátorům, a především sponzorům akce. Už teď se těšíme, že se za rok opět všichni sejdeme na startovní čáře SAMAT Tour 2010. Organizátoři akce: SAMAT, spol. s r.o., Jiřetín pod Jedlovou a Cyklosport Bartys.

Barbora Dvořáková

Tisk Tisk | E-mail E-mail