Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Další zcela zbytečná ztráta vilémovského týmu

SK Stap Tratec Vilémov – SK Sokol Brozany 0:1 (0:0)

V dalším utkání divize skupiny B narazili Vilémovští na velice kvalitní celek z Brozan, bohužel oslabeni o Špinku a Goumbiho kvůli zranění a o vyloučeného Vlka. Navíc kapitán Šmalcl nastoupil s velkým sebezapřením a bolestmi stehenního svalu. I přesto hráli domácí se soupeřem po celý zápas vyrovnanou partii a nebýt smůly v zakončování a hlavně jednostranného rozhodování hlavního sudího Kříže, mohl být výsledek klidně opačný.

Po úvodní oťukávací patnáctiminutovce se hrál oboustranně slušný fotbal, ale hosté byli především díky třem africkým akvizicím o malinko pohyblivější a důraznější. Přesto skončila první půle po zásluze bez branek, i když měla obě mužstva po dvou dobrých šancích.

O „nestrannosti“ hlavního sudího přesvědčila diváky i hráče již 37. minuta, kdy arbitr poněkud zapomněl odpískat faul ve vápně na domácího Kurela. Zato v 54. minutě již jeho píšťalka nezahálela a po vymyšleném faulu nařídil trestný kop proti bráně domácích. Penaltu parádně kopl brozanský Gnahoui a hosté vedli 1:0. O minutu později vyběhl na dlouhý míč hostující gólman za velké vápno, kde se střetl s útočícím Kurelem. Gólman s hlasitým výkřikem spadl na zem, což hlavní sudí nesmyslně vyřešil hned červenou kartu pro Kurela a poslal ho do šaten. Naopak v 73. minutě si nevšiml dalšího faulu na domácího hráče Buryánka, který byl ve vápně hostí sražen k zemi, a ponechal výhodu hostům, což 350 přihlížejících diváků rozlítilo k nepříčetnosti.

Stateční Vilémováci však bojovali se ctí až do poslední minuty, a i když se jim nepodařilo vyrovnat, jejich výkon stojí za pochvalu.

Přesto je to další zbytečná ztráta domácích, kteří moc a moc chtěli vyhrát. Diváci byli s výkonem hlavního rozhodčího velice nespokojeni a skandování nepříliš lichotivých výrazů proti němu bylo slyšet každou chvíli, což určitě o něčem svědčí.

Jak pronesl jeden z objektivních fanoušků, že ani nový předseda ČMFS Ivan Hašek tyto neduhy nevymítí, bylo asi na místě. Škoda, že výkon hlavního sudího tak zkazil jinak pěkný fotbal a náladu všech, kteří fotbal milují. Nepříjemností pro domácí je červená karta pro střelce Kurela, která ovlivní sestavu v dalších utkáních. Ta bude lepena, jak se jen dá. S brzkým uzdravením dalších hráčů se nedá počítat.

Gabriela Doušová

Sestava Vilémova: Loos – Uka, Nagy, Šmalcl, Greňo – Buryánek (ŽK), T. Jägr, Nagy (ŽK), Svoboda (ŽK – 60′ Pácha), Kopřiva (83′ Zelinger) – Kurel (55′ ČK), Čuda (ŽK). Trenér: Suchomel.

pacha0011

I přes velikou touhu po vítězství a maximální nasazení všech hráčů se nepodařilo vilémovským fotbalistům vstřelit branku. Foto: T. Fúsek

Tisk Tisk | E-mail E-mail