Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Podrobná policejní prohlídka mnohé řidiče zaskočila

Rumburk, Neugersdorf • Rozsáhlou kontrolní akci rozjela dopravní a cizinecká policie ve čtvrtek 10. září odpoledne na bývalém kamionovém hraničním přechodu mezi Rumburkem a Neugersdorfem. Čeští policisté ve spolupráci se svými německými kolegy se zaměřili na preventivní kontrolu nákladních a osobních aut.

Během sedmi hodin uvízlo v jejich síti na padesát vozidel, které byly podrobeny pečlivé a nekompromisní prohlídce. Policisté se soustředili především na jejich technický stav, zejména kvalitu pneumatik, funkčnost brzd a osvětlení. Stalo se, že někteří řidiči si za tyto prohřešky vykoledovali tučné pokuty, jiní museli zjištěné nedostatky odstranit na místě, jako například řidič z Polska, jehož dálkové osvětlení daleko přesahovalo požadované normy Evropské unie. Nezbývalo mu nic jiného, než přídavná světla odštípnout. Ale ani tak neprošel kontrolou, protože váha zjistila nadlimitní zátěž, a to až o dvě tuny na nápravu. A aby toho nebylo málo, tak celá souprava byla o více jak dva metry delší, než je povoleno.

Řidiči se nestačili divit, když se policisté neomezili jen na rutinní kontrolu dokladů, kotoučků a plomb, ale hbitě zalezli i pod vozidlo, kde si na vše pečlivě posvítili a každý nedostatek nafotili. Mezitím policejní pes prověřil, zda se místo deklarovaného zboží neskrývají pod plachtami nákladních aut nějaké osoby.

Za všechny odhalené hříchy vybrali policisté na pokutách přes dvacet tisíc korun. Nejvyšší pětitisícová pokuta byla udělena za porušení AETR (Evropské dohody o práci osádek vozidel). Jednu pokutu si vykoledoval řidič za rychlou jízdu, jinou „blokovku“ udělili policisté za chybu v dokladech.

Podle tiskového mluvčího Policie ČR Ladislava Cvika se další podobná akce v nejbližších dnech nechystá. Nicméně upozornil, že Centrum pro silniční dopravu Ústeckého kraje, které zasahovalo i v Rumburku, provádí ve spolupráci s policií kontroly technického stavu vozidel namátkově po celém kraji, a tak si žádný řidič nemůže být nikdy jistý, kdy a kde se s nimi potká.

kamion0011

Řidiči kamionů se důkladné policejní kontrole nestačili divit. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail