Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Česká a německá gymnázia si vyměnila studenty

Rumburk • V květnu a červnu tohoto roku se studenti rumburského gymnázia zúčastnili studentské výměny organizované ve spolupráci s partnerským gymnáziem v Sulzbach-Rosenbergu.
Němečtí studenti se při pobytu v Rumburku seznámili s výukou na zdejším gymnáziu, poznali Rumburk a okolní města, podnikli celodenní výlet do Prahy a navštívili Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Pracovali na společných projektech, které se týkaly možností trávení volného času v ČR a SRN, představení známých českých a německých osobností, porovnávání stravovacích návyků, zvyků a tradic v jednotlivých zemích. Společný týden v České republice byl zakončen prezentací nejlepších projektů, kterou navštívili rodiče i pracovníci školy.
Čeští studenti strávili týden v hostitelských rodinách v Bavorsku. Ve škole navštívili několik ukázkových hodin, aby si procvičili znalosti němčiny a zjistili, zda jsou schopni porozumět výkladu v cizím jazyce v různých předmětech. Projekt, na kterém v průběhu týdne pracovali, byl věnován porovnání systému školství v Bavorsku a České republice. Program byl obohacen o výlety v okolí Sulzbach-Rosenbergu, návštěvu Norimberku a prohlídku zemského parlamentu v Mnichově.
Studentská výměna byla podporována Česko-německým fondem budoucnosti a Městem Rumburk. Pevně věříme, že spolupráce s partnerským městem Sulzbach-Rosenberg bude nadále probíhat k oboustranné spokojenosti.

Irena Nováková

Tisk Tisk | E-mail E-mail