Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dny Českého Švýcarska a Parkmaraton

Centrem letošních Dnů Českého Švýcarska bude jako obvykle město Krásná Lípa, ale nově i saské lázeňské město Bad Schandau.
Oslavy budou zahájeny v pátek 11. 9. večerním koncertem Vašo Patejdla od 19.00 hodin v Krásné Lípě v areálu nádvoří Továrny. Na sobotu je připraven tzv. Parkmaraton 2009 – nultý ročník mezinárodního vytrvalostního běhu, jehož tratě jsou připraveny jak pro profesionální běžce, tak pro amatéry. „Národní park Saské Švýcarsko má sídlo v německém lázeňském městě Bad Schandau a jeho český příbuzný má sídlo zase v Krásné Lípě. Kromě symbolického spojení mezi sídlem správ národních parků České Švýcarsko a Saské Švýcarsko jsme využili skutečnosti, že vzdálenost mezi oběma městy je skutečně téměř přesně maratónská,“ komentuje starosta města Krásná Lípa Zbyněk Linhart. Parkmaraton startuje v 10.00 hodin v Bad Schandau a pokračuje na trase Bad Schandau – Hřensko – Jetřichovice – Doubice – Krásná Lípa. Předpokládaný doběh účastníků do Krásné Lípy je zhruba mezi 12. až 14. hodinou.
V Krásné Lípě je pak po celý sobotní den připraven doprovodný program pro rodiny s dětmi s názvem Originální krásnolipský rodinný maraton aneb putování za ledňáčkem. Návštěvníci tak budou moci mezi 10. a 13. hodinou absolvovat trasu v okolí Krásné Lípy, kde bude připravena řada zábavných a zajímavých úkolů. Po celý den budou vystupovat hudební kapely.

Tisk Tisk | E-mail E-mail