Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Africké bubínky (i) pro vaše bubínky

Rituální rytmus procházející i konečky prstů a hýbající celým tělem. I to se dá zaslechnout v tak malém městě, jakým je Rumburk – stačí jen chtít hledat.
Nápad uspořádat bubenický workshop vznikl v našem hlavním městě v hlavě zkušeného „bubínkáře“ Jana Soukupa, který si již dlouho pohrával s myšlenkou na takovou akci – jak pro úplné začátečníky, tak i pro letité bubeníky. Ke svému záměru si vybral právě rumburskou čajovnu pro poklidnost místa, pohodové prostředí i možnost občerstvení pro účastníky kurzu.
Plán akce byl rozvržen do dvou dnů s pauzami pro odpočinek. Každou probíhající hodinu bylo slyšet nevyprchávající nadšení a postupné zlepšování všech šesti hráčů hrajících na nejrůznější velikosti bubnů typu djembe.
Na závěr celého kurzu předvedli společně s lektorem výsledek celovíkendové práce v podobě rituální tradiční písně. „Závěrem celého víkendového workshopu jsme se pokusili otestovat i tempo, ve kterém náš rytmický organismus udržíme, a byli jsme sami překvapeni, jak rychle hrajeme po desetihodinovém snažení. Skupina účastníků, která se sešla, byla velmi vnímavá, a nebyl tedy problém dosáhnout tak skvělého zakončení,“ shrnul výsledek dvoudenní píle všech přítomných organizátor a lektor Jan Soukup. Souhra všech bubnů napovídala o dobře vykonané práci a následný potlesk byl snad jen malou odměnou za velkou snahu, která ani poté nevyprchala a dovedla všechny přítomné k domluvě příštího, jistě neméně zajímavého sezení, ke kterému se budete pochopitelně moci přidat také vy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail