Auta bohužel jezdila i na Dni bez aut

Tištěné noviny 18/2009 | 8. 10. 2009 | Nezařazené

Chvályhodná akce „Den bez aut“ se pomalu rozrůstá i mimo hlavní město, v Rumburku uspořádalo město program na Dobrovského náměstí. V Tyršově ulici i postranních uličkách byly značky zákaz vjezdu, přesto si někteří řidiči neodpustili průjezd tímto prostorem, kde se pohybovaly skupiny dětí, které na akci přišly.
Program byl pestrý. Dvakrát vystoupilo Divadlo Pondělí s divadelním kouskem nastudovaným speciálně pro tuto příležitost „Auta stojí!“ a AGP Band, což je seskupení lidí s mentálním postižením, dobrovolníků a asistentů z Agentury Pondělí. Agentura tu měla i stánek s výrobky ze svých dílen. Dále bylo možné spatřit vystoupení romského tanečního souboru Amare čave, hudební skupiny Galaxie junior, ukázky bojového umění judo a také cyklokreace na paletách mistra jízdního kola.
Prosluněnou atmosféru Dne bez aut si návštěvníci opravdu užili, jen škoda, že zde nebylo více stánků, kde by bylo možné zakoupit např. nějaké dobroty.
Agentura Pondělí je občanské sdružení poskytující služby Sociální rehabilitace a Podpora samostatného bydlení. Tyto služby jsou financovány z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2009/10/08/auta-bohuzel-jezdila-i-na-dni-bez-aut/