Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Delegace z Vladimirské oblasti Ruské federace navštívila Rumburk

Pozvání Ústeckého kraje k třídenní návštěvě Severních Čech přijal gubernátor Vladimirské oblasti Ruské federace Nikolaj Vladimirovič Vinogradov s několika svými spolupracovníky.
Jedna z cest šestičlenné delegace vedla 23. září v podvečer také do Rumburku, kde byla přijata na městském úřadě starostou a senátorem Ing. Jaroslavem Sykáčkem v doprovodu dalších představitelů města a členů městské rady Česko-ruské společnosti. Starosta seznámil vzácné hosty s historií i současností města a vyzdvihl přínos uzavřené družební dohody mezi městy Rumburk a Kiržač ve Vladimirské oblasti, která je zaměřena zejména na školní mládež. Rozvoj vzájemných vztahů ve svém vystoupení podtrhl i gubernátor N. V. Vinogradov, jehož krátká návštěva ČR má přispět k uzavření Dohody o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Vladimirskou oblastí Ruské federace.
Společenský večer byl na počest hostů uspořádán na Dýmníku. V krátkém kulturním programu vystoupily děti Ruské školy Rumburk pod vedením A. Pokorné. Při neformální besedě všichni zúčastnění vyjádřili podporu další všestranné spolupráci našich krajů, v budoucnu dalších měst, škol, podnikatelských subjektů a různých sportovních a společenských organizací.
V květnu 2010 by měla navštívit Vladimirskou oblast Ruské federace delegace Ústeckého kraje.

Tisk Tisk | E-mail E-mail