Festival free Tibet: čtyři scény pod jednou střechou

Tištěné noviny 18/2009 | 8. 10. 2009 | Nezařazené

Rumburk • Největší festival pod jednou střechou na severu Čech. To je free Tibet XI, který se letos uskuteční v sobotu 17. října v rumburském kulturním domě. Na čtyřech scénách se představí devět kapel a pět dýdžejů. Nebude chybět ani čajovna a hlavně informační místo, kde návštěvníci najdou vše o Tibetu.
„Festival pořádáme na podporu tibetského boje za svobodu již pojedenácté,“ řekl za pořadatele ze sdružení AFN Petr Bydžovský.
Jednou z největších hvězd letošního festivalu je plzeňská kapela Tleskač. „Jejich ska nikoho nenechá sedět, rumburský kulturák se bude celý houpat,“ odhaduje Bydžovský. Ovšem ani další kapely nejsou žádní nováčkové.
Atari Terror – vynikající crossover. Pražská kapela, která předskakovala legendárním Korn na jejich letošním pražském koncertě. Imodium – česká Nirvana opět rozjíždí „obývákové tour“, na Tibetu bude ovšem hrát naostro. Toxic People vydali letos skvělou desku, která je podle mnohých katapultovala do špičky českého hard core. NeoSound – skupina, která sbírala jeden triumf v hudebních soutěžích za druhým (např. vítěz Jack Daniel’s Talent Scouting). Punk Floid, to je pop-punk, který letí – na serveru bandzone.cz má kapela přes čtyři tisíce fanoušků, což ji řadí na druhé místo! Free Tibet otevře v 18.00 hodin místní kapela Neřesti. „Pro ni bude koncert také pikantní, mělo by to být jejich poslední vystoupení – z kapely odchází bubeník,“ vysvětlil Bydžovský. Poslední koncert měla před pěti lety na Tibetu i ústecká hiphopová formace Severská dvojka. Ta se v trochu pozměněném složení vrací jako UL Farma. A právě skupina pod vedením rapera Wutyho bude jednou z hvězd druhé stage na free Tibet XI. Sekundovat jim budou také hip hopoví Kodex a DJ Host. Na závěr zazní drum and bass od DJ Max G.
Další stage bude Tibet info. Nebudou chybět fotografie z Tibetu, promítání filmů, prezentace sdružení Potala. Čaj vám uvaří děčínská čajovna Ve Vlnách.
Letošní ročník se podruhé uskuteční v Domě kultury v Rumburku. Minulý rok měl zde premiéru, když se festival přestěhoval z Mikulášovic. „Stěhování festivalu prospělo. V Rumburku je příjemné prostředí a velký návštěvnický potenciál,“ dodal Petr Bydžovský.

-may-

www.free-tibet.cz

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2009/10/08/festival-free-tibet-ctyri-sceny-pod-jednou-strechou/