Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Našla Venuše svého zachránce?

Jeden z nejvýznamnějších a zřejmě i nejoblíbenějších rumburských domů, bývalý hotel a vinárna Venuše, kterému občas místní přezdívají Krym, se snad dočká nového vlastníka.
V polovině srpna byla Venuše vydražena při veřejné dražbě, která se konala ve školící místnosti Sportlife centra v Rumburku za vyvolávací cenu více jak 4,5 milionu korun. Nový vlastník má nyní 90 dní od dražby na to, aby dům zaplatil a oficiálně se tak stal jeho právoplatným majitelem.
Předchozím vlastníkem domu je podle katastru nemovitostí paní L. Š., která z důvodu nařízené exekuce nemohla s budovou dále manipulovat. Venuše tak nemohla být ani prodána a dlouhé roky nebyla opravována, a to ani po požáru před deseti roky. Provoz v restauraci byl uzavřen před pěti roky.
Rumburští, kterým zbyly na Venuši a společenský život s ní spojený jen krásné vzpomínky, byli pokračující devastací budovy roztrpčeni. Jejich zlobu umocňovalo i to, že budova je architektonickým skvostem a kulturní památkou vystavěnou ve stylu Art deco, která si takové zacházení rozhodně ne-zaslouží. Autorem budovy je německý architekt Emil Rössler, který působil ve své době především v Německu. Druhou budovou tohoto architekta, kterou se může Ústecký kraj pyšnit, je rodinná vila v Děčíně.
Již v polovině listopadu by tak mohlo být jasné, jestli Venuše změní majitele, a teprve čas ukáže, jestli jí to zachrání před úplným zničením.

Tisk Tisk | E-mail E-mail