Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští atleti budou reprezentovat Českou republiku

Atletické mistrovství České republiky žactva se uskutečnilo ve dnech 12. a 13. září na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc. Atletický oddíl TJ Rumburk byl v soutěžích zastoupen sestrami Anežkou a Eliškou Drahotovými a Radoslavem Vyčítalem. Všichni startovali první den soutěží, a to v disciplíně chůze na 3000 m. Anežka s Eliškou opět potvrdily, že jsou českými, zatím žákovský-mi jedničkami mezi chodkyněmi v této disciplíně. Vítězkou se ve vyrovnaném závodě stala Anežka časem 14:41,78, těsně před svou sestrou (14:41,97). Obě překonaly stávající rekord pražské zá-vodnice Heleny Pospíšilové z roku 1997.
Radek, který se na rozdíl od děvčat zúčastnil poprvé tak velkého závodu, jako je mistrovství republiky, se v poli závodníků neztratil. Velkou část závodu celou skupinu vedl a ve výrazném osobním rekordu skončil na 6. místě v čase 18:56,18. Tím ovšem vystoupení našich atletů neskončila. Sestry Drahotovy startovaly druhý den soutěží v běhu na trati 1500 m, kde ve finále Anežka vybojovala stříbrnou medaili časem 4:51,54 za hodonínskou Korvasovou. Eliška pak ve velmi početném poli závodnic doběhla na pěkném 5. místě v čase 5:03,71.
Na závěr šampionátu obdržela děvčata díky svým výkonům a umístěním nominační listy k účasti na mezistátním atletickém utkání na Slovensku v Dubnici nad Váhom, které se koná hned následující víkend po mistrovství v Olomouci. Tam by Českou republiku měla reprezentovat Eliška v chůzi na 3000 m a Anežka v běhu na 1500 m. Nemalou zásluhu na výkonech svých svěřenců mají trenéři Alena Winterová a Antonín Koutný z atletického oddílu TJ Rumburk a odborný poradce z USK Praha Ivo Piták.