Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dopravní průtah městem dostal zelenou

Po několika letech usilovného snažení o rekonstrukci dopravního průtahu Rumburkem je jasné, že se vše konečně chýlí ke šťastnému začátku.
Místostarosta města Darek Šváb na základě usnesení Rady města podepsal smlouvu o dílo na realizaci části díla „Průtah Rumburk“ se společností HERKUL a.s. Most, na jejímž základě by měly být rekonstrukční práce zahájeny již koncem měsíce října. Součástí rekonstrukce dopravního průtahu by mělo být vybudování dvou kruhových křižovatek „U Labutě“ a u gymnázia, a jedné světelné křižovatky u bývalé Komerční banky a České spořitelny. Samozřejmostí je rekonstrukce povrchů silnic a přilehlých chodníků, veřejného osvětlení a veřejné zeleně. Celkově si tato náročná stavba vyžádá zhruba 38 milionů korun, z nichž 22 je hrazeno z prostředků Ústeckého kraje a zhruba 16 milionů zaplatí město Rumburk.
I. etapa rekonstrukce byla zahájena Ústeckým krajem již v roce 2007, kdy byla provedena kompletní rekonstrukce mostu na Pražské ulici. Rekonstrukce rumburského dopravního průtahu by měla být dokončena na podzim 2010 a měla by významně přispět ke zklidnění dopravy v Rumburku a k její větší bezpečnosti nejen pro automobily, ale i pro chodce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail