Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letošní tenisová sezóna v Rumburku skončila

S odcházejícím létem se k velké nelibosti mnohých uzavírá i letní stadion v Rumburku a jeho tenisové kurty. Příznivci bílého sportu odkládají své rakety, aby se k nim na jaře opět vrátili, a tak nezbývá, než se za ukončenou sezónou, která s sebou přinesla i čtyři úspěšné turnaje, jen ohlédnout a zavzpomínat. Při Setkání mistrů, otevřeném turnaji ve čtyřhře hráčů nad 45 let, se utkalo jedenáct dvojic z Rumburku, Varnsdorfu, Velkého Šenova, Jiříkova, ale i z Prahy. Zlato si letos z turnaje odnesla dvojice Kýnl – Link. Dalším vyhledávaným otevřeným turnajem ve čtyřhře byla Rumburská dvojchyba. Zde poměřilo své síly čtrnáct dvojic, z nichž nejúspěšnější byl pár R. Engl a M. Polách. Nejoblíbenější soutěží na rumburské antuce však stále zůstává Rumburský kanár – Hyundai Havel Cup 2009. Z osmnácti dvojic, které reprezentovaly snad všechna města Šluknovského výběžku, se na prvním místě umístil pár Srba – Mlčoch. Hlavním sponzorem tohoto turnaje byl Autoservis Havel. V celoroční soutěži dvojic (Rumburské tenisové lize) se utkalo sedmnáct párů. Vítězné vavříny získali David Novotný a Martin Lukáč.
I Tenisová škola mládeže v Rumburku získává stále na větší oblibě. Jen v průběhu tohoto roku se na rumburských kurtech prostřídalo patnáct dětí z celého výběžku. Ty se dvakrát týdně podrobily devadesáti minutovému tréninku, při němž si osvojily základy tenisu a jeho pravidla. V jarních a zimních měsících probíhala výuka v tělocvičně ZŠ U Nemocnice, v létě bylo pro devět dětí uspořádáno týdenní pobytové soustředění mládeže v areálu letního stadionu v Rumburku a tenisové víkendové soustředění za účasti trenéra I. třídy pro dalších deset dětí a sedm dospělých.
Tenisová sezóna v Rumburku, která byla 10. října zakončena závěrečnou exhibicí, byla i letos velice úspěšná. Tenisové kurty byly po celou sezónu plně vytíženy nejen těmi, co tenis hrát umějí, ale i těmi, kteří se s vyplétanou raketou a tenisovým míčkem teprve seznamovali. Mezi nováčky přibyl nejen větší počet dětí, než v předchozích letech, ale cestu k tenisu si našlo i mnoho dospělých, a co je překvapivé, i mnoho žen.
„Za úspěchem letošní tenisové sezóny stojí i její hlavní sponzor Autoservis Havel a hlavní organizátor Rumburské tenisové ligy pan Milan Polách, za což jim oběma patří velký dík a uznání,“ vysvětluje Radek Engl, ředitel Správy rumburských areálů sportu. „Podporou tenisu v Rumburku se snažíme rozvíjet zájem mladých lidí o sport a o pohyb vůbec. Máme kvalitní zázemí, a proto by byla škoda ho nevyužít. Naším cílem je přivést zpátky do rumburských sportovišť sportovce amatéry i profesionály, nabídnout mladým lidem jinou alternativu, než jen počítače a bezúčelnou zábavu. A jak je vidět, tenisová škola je dokladem toho, že když se chce, tak to jde,“ zhodnotil letošní tenisovou sezónu Radek Engl.

Tisk Tisk | E-mail E-mail