Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Libor Kamenický je na ME v Supermono sedmý!

akamenicky1 Letošní poslední závod UEM Supermono Cupu v holandském Assenu ukázal, že na špici evropské motocyklové elity se český závodník Libor Kamenický zabydlel již natrvalo. V konečném pořadí evropského šampionátu se usadil na nádherném sedmém místě a zanechal za sebou taková zvučná jména, jako je Van Butten, Sanders, Lazzarini nebo Campen.
Přitom do klání v Holandsku nastupoval po nevydařeném předchozím závodě v německém Hockenheimu, kde se mu přilepila smůla na paty a po senzačním prvním kole, jehož cílem projížděl na skvělém šestém místě, mu ve druhém kole vypověděl službu motor a Libor Kamenický závod nedokončil.
Před startem v Assenu bylo však všechno zapomenuto a Kamenický nastoupil do tréninku s opraveným motorem a v dobré náladě, a zajel osmý nejlepší čas. O den později v samotném závodě exceloval. „Start se mi hodně povedl, skočil jsem do řady před sebou. V první zatáčce byla sice trochu mela, měl jsem radost, hodně konkurentů mám v zádech, pohyboval jsem se někde kolem dvanáctého místa. Během dvou kol se mi utrhla skupina Goldstein, Bakker atd. Trošku jsem ztratil rytmus, neměl jsem se koho držet. V předposledním kole mě přebrzdil Němec Hanhoff. Škoda, nešlo s ním bojovat, z motocyklu mu unikal olej a já si netroufl ho atakovat. Dojel jsem na desátém místě, mám deset bodů za šesté místo do UEM Supermono Cupu, hlavní konkurenty Talkwista, Van Buttena, Sanderse jsem nechal za sebou. Ale hlavně si vezu domů sedmé místo v celkovém hodnocení Evropského šampionátu Supermono. Je to super!“ hodnotí nadšeně Libor Kamenický na webových stránkách českého týmu H.L.M. racingu poslední závod sezóny.
Toto skvělé umístění v evropské soutěži však není letos jeho jediným úspěchem. Po závodech v Uherském Hradišti a Hořicích si na letošním mistrovství ČR vybojoval zlaté a stříbrné vavříny. Před samotným nástupem do posledního závodu Evropy si ještě stačil vystřihnout dva libové přírodní okruhy v Radvanicích a na Těrlicku, v nichž dojel druhý. „S českým mistrákem jsem spokojený. Na všech okruzích jsem postupně zrychloval a zlepšil jsem si i osobní rekord v Hořicích,“ pochvaluje si letošní sezónu Kamenický.
A jaké chvíle byly v letošní sezóně nejhorší a které nejhezčí? „Nejhorší byly ty okamžiky, kdy jsem kvůli technické závadě nemohl dokončit závod, a to hned při prvním mistrovském závodě v Assenu a potom v německém Hockenheimu. Ale úžasný zážitek jsem měl při závodech v anglickém Cadwell Parku. Je to velice náročná, klikatá trať, plná zatáček, navíc se v ní skáče, na což nejsme zvyklí, ale je v ní všechno, co mám rád. Závody sleduje přes třicet tisíc lidí a atmosféra je tam úžasná. A diváci tleskají, kdykoliv se jim něco líbí, i když to předvede jezdec z jiného týmu, což vás žene dopředu. I já jsem si to užil a v závodě se umístil čtvrtý. Do Cadwell Parku se chci ještě určitě vrátit a zajet si ho znovu.“
A co bude dál? „Pořád jen dál dopředu. Ten vývoj k lepšímu tady je, naše technika je rychlejší a kvalitnější. Pořád je kam jít a ještě pořád nejsem na úplné špici,“ poodkrývá své plány na příští rok Libor Kamenický.

Tisk Tisk | E-mail E-mail