Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mladí rumburští judisté se perou jako lvi a sil mají opravdu na rozdávání

Je to až neuvěřitelné, kolik závodů dokáží mladí judisté z JV JUDO Rumburk se svými trenéry absolvovat za jediný měsíc. Posuďte sami.
Hned následující neděli (20. 9.) po Krajských přeborech v Lounech vyrazila již ve tři hodiny ráno výprava na kvalifikaci do Brna. Tentokrát vypomohl pan Radek Suchopár, který vlastním vozem děti odvezl a velmi zdárně zastoupil i trenéra. A rumburští závodníci se vrátili s bronzovou medailí, kterou vybojoval L. Rigo.
V sobotu 26. 9. odjelo 14 judistů bojovat o Putovní pohár města Teplice. Přestože si přivezli domů devět medailí (zlato – V. Suchopár, stříbro – V. Grof, D. Helikar, P. Koutecká, A. Pešek, D. Púdelka, P. Šabo, bronz – M. Flégr, K. Macoun), pohár nezískali. Snad příště.
Dalším významným datem pro judisty ve věku 11 a 12 let byl 3. říjen. Toho dne se konaly Krajské přebory mladšího žactva. Titulem Krajský přeborník se pro tento rok může pyšnit Michal Keluc. Ostudu si však určitě neudělali a bronzovou medaili si přivezli i M. Flégr a V. Suchopár. Nepopulární čtvrtou příčku s pomyslnou bramborovou medailí obsadili i přes skvělý výkon V. Kolařík a D. Púdelka.
Velká cena Litoměřic, sobota 10. října, a naši nejmenší na startu. Tentokrát se jednalo o soutěž pro mláďata a koťata. Nedejte se mýlit pojmenováním kategorie „koťata“. Rozhodně nejde o hraní na žíněnce! Kategorii by slušelo spíš pojmenování lvíčata, protože malí judisté bojují jako lvi. A i oni přivezli medaile. Stříbro T. Gajdoš (první medaile našeho nejmenšího startujícího judisty – gratulujeme!), V. Grof, K. Macoun a bronz P. Šabo.
O dobré úrovni našich sportovců svědčí i to, že o ně mají zájem i silnější od-díly. V současnosti startují za družstvo starších žáků Litoměřic L. Rigo a D. Helikar, a za družstvo starších žákyň Teplic P. Koutecká.
Závodilo se každý víkend. Obdiv si zaslouží nejen závodníci, ale i trenéři, kteří toto vše dokáží za pomoci několika rodičů zorganizovat a absolvovat.

JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail