Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Oblíbená Vlčnovjanka roztancuje Rumburk

V rámci celoročního hudebního cyklu Kavárna Pohoda 2009 pro Vás Dům kultury Rumburk přizval k příjemnému nedělnímu tanečnímu odpoledni oblíbenou slováckou krojovanou dechovou hudbu Vlčnovjanka.
Vlčnovjanku založil roku 1978 trumpetista Antonín Koníček ve slováckém Vlčnově. Tato slovácká víska je proslavená ojedinělým zvykem – Jízdou králů, která se koná vždy poslední neděli v květnu, a jsou s ní spojeny národopisné slavnosti, které mají pro celý kraj velký význam.
Dechová hudba Vlčnovjanka již dnes patří mezi nejoblíbenější dechové orchestry nejen v republice, ale i v zahraničí, např. v Belgii, Holandsku, Němec-ku, ale oblíbená je i zde mezi místními vyznavači této hudby, neboť v Rumburku bude vystupovat již potřetí a vždy se její vystoupení setkalo s velkým ohlasem.
V jejich řadách najdeme nejen výborné amatéry, ale i profesionální hudebníky, absolventy konzervatoře. Mezi ně patří např. umělecký vedoucí a kapelník Pavel Nevařil, jenž je mj. prvním trombonistou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.
A proto, jak se praví v jedné z písniček Vlčnovjanky: „Tam, kde hraje Vlčnovjanka, všechno dobré je,“ tak přijďte v neděli 25. října ve 14.00 hodin do Domu kultury Střelnice Rumburk protancovat odpoledne.

Tisk Tisk | E-mail E-mail