Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Elektronickou datovou schránku aktivoval již i Rumburk

Od pátku 30. října funguje už i na rumburské radnici datová schránka. Jejím prostřednictvím budou moci občané na úřad elektronicky zasílat a přijímat důležité dokumenty.

Užívání datových schránek je od 1. listopadu povinné jak pro všechny orgány státní správy, tak i pro všechny právnické osoby zapsané do obchodního rejstříku. Fyzické osoby podnikající i nepodnikající si mohou elektronické datové úložiště zřídit dobrovolně. Pro zájemce již od července letošního roku funguje informační linka Ministerstva vnitra ČR a on-line poradna na stránkách www.datoveschranky.info. Pomocí datových schránek bude možné zasílat úřední dokumenty v elektronické podobě orgánům veřejné moci a také je takto od nich přijímat. Tento způsob komunikace nahradí klasický způsob doručování v listinné podobě, protože zákon o datových schránkách zrovnoprávňuje papírovou a elektronickou verzi zasílaného dokumentu.
Díky tomuto informačnímu systému datových schránek bude komunikace s úřady a veřejnou správou efektivnější, rychlejší, levnější a spolehlivější, což pozitivně pocítí každý občan.

Tisk Tisk | E-mail E-mail