Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Free Tibet oslavil jedenáctiny

Výzdoba v rumburském „kulturáku“ připomínala v sobotu 17. října náhorní plošinu Tibet víc než Tibet samotný. Všude tibetské modlitební praporky lungty a čajovna v přízemí.
Pojedenácté v řadě a podruhé v Rumburku sezvala partička toxických lidí, potažmo občanské sdružení Attack from North, spřízněné kapelky a DJe, aby demonstrovali sounáležitost s myšlenkou práva na sebeurčení.
Kapely byly namixované tak, že si na své přišli posluchači mnoha stylů. Nutné prostoje při střídání skupin bylo možné trávit na stageích Djů a raperů.
Všechno pěkně klapalo, nikde žádné zádrhele, nic nebylo zanedbáno.
Ani přes masivní kampaň před festivalem nebyla ovšem účast taková, jakou si pořadatelé představovali. Suma sumárum tři stovky platících.
Před organizátory, kteří nechtějí v žádném případě tradici festivalu přerušit, tak stojí dilema, co udělat jinak, aby vynaložená práce přinesla více ovoce.
Šéf štábu Láďa „Mayor“ Mayer říká: „Opravdu je to problém. Náklady rok od roku stoupají a není jednoduché takovou akci ufinancovat. A bez sponzorů, kterým znovu děkuju, by to nešlo. Příští ročník začínáme připravovat už nyní a ve hře je například i návrat do Mikulášovic.“
Osobně ten nápad podporuji, protože Tibetu ten mramor rumburského kulturáku moc nesluší. Připomíná spíš takovou malou Čínu.                       md

atibet1

Toxic People – Láďa Mayor (vpravo) a hostující raper Wuty. Foto: doucha

Tisk Tisk | E-mail E-mail