Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémovští fotbalisté se po druhé výhře konečně odpíchli ode dna tabulky SK Stap Tratec Vilémov – SK Union Čelákovice 3:1 (1:0)

V dalším utkání divize skupiny B nastoupili na vilémovský trávník domácí fotbalisté nabuzeni výhrou na Kladně proti ambicióznímu mladému celku z Čelákovic. Ten byl po celý zápas mírně lepším mužstvem, měl trochu více ze hry a také o něco více šancí než domácí. Konečně se však fotbalové štěstí obrátilo a domácí zužitkovali více šancí, než kdykoliv předtím, kdežto hosté měli buď smůlu, nebo je vychytal domácí gólman Loos. Po delší pauze zaviněné zraněním se v domácím mužstvu znovu objevil na svém postu stopera kapitán Šmalcl. Byl to pěkný zápas, ve kterém slavila úspěch především bojovnost domácích hráčů až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího. V první půli se toho moc neudálo a domácí dokázali s trochou štěstí ubránit rychlé jednobrankové vedení, které zařídil již v šesté minutě Buryánek. Ve druhé půli se však hra vyrovnala a na obě brány se střídavě valil jeden útok za druhým. V padesáté šesté minutě hosté vyrovnali po kuriózní situaci, při níž domácí gólman Loos nešťastně odboxoval míč do své vlastní branky. O pět minut později čelákovický útok znovu ohrozil vilémovskou svatyni, tentokrát po trestném kopu hostujícího Jeníka. Jeho střelu tečoval ve vápně Uka, ale Loos předvedl zákrok z říše snů a zázračně míč vytáhl konečky prstů na rohový kop, čímž odčinil svoji předchozí chybu. V 72. minutě dostal domácí do vedení Smola (2:1), a vítězný třetí gól vybojoval pro Vilémov v 85. minutě Goumbi.
Druhá půle přinesla, zvláště v poslední dvacetiminutovce, hodně vzruchu a pěkných akcí na obou stranách, a to se líbilo samozřejmě i fanouškům, kteří si nakonec odnesli skutečný fotbalový zážitek. Hosté odjížděli hodně zklamaní, neboť si přijeli na půdu nováčka pro jisté tři body.                           -g-

Sestava Vilémova: Loos – Uka, Šmalcl, Greňo – Buryánek, T. Jägr, Nagy, Goumbi (87′ Svoboda), Lehrl (55′ Vlk) – Kurel, Smola (90′ Pácha)

aburyanek1

Autor prvního gólu domácích Zdeněk Buryánek. Foto: Fúsek

Tisk Tisk | E-mail E-mail