Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Knižní minitrh proběhl na nové adrese

Do času opadaného listí přijde do Varnsdorfu zároveň šustění listů knih na Regionálním knižním minitrhu.
Letos už posedmé, a to s jednou podstatnou novinkou: knihovna coby pořadatel mohla poprvé využít své vlastní sídlo, v němž působí od letošního června. Po celou sobotu 7. listopadu se prezentovaly nakladatelské domy, knihkupectví, zájmové spolky, městská informační střediska, výrobci dárkových předmětů. Do bývalého útočiště minitrhu na Střelnici by se prý už ani nevešly – zájem vystavovatelů stoupá, letos jich bylo možno napočítat třicet devět. Jako tržní prostory posloužily chodby ve všech podlažích, v sále mezitím běžela prezentace fotografií ze stěhování a akcí knihovny, kterou odpoledne vystřídali peruánští indiáni – jejich pozapomenutou kulturu návštěvníkům přednášky představila Štěpánka Dlouhá. Členitost výstavního prostoru byla pro minitrh nezvyklým prostředím. Nicméně pořadatelé zajistili pro návštěvníky vše, co se v těchto podmínkách pro jejich pohodlí dalo udělat – včetně přehledu rozmístění stánků, nabídky občerstvení a ozvučení celého prostoru.
Moderátor minitrhu Milan Hrabal postupně představil několik nových publi-kací, které v posledních měsících nebo dokonce dnech jejich vydavatelé uvedli na trh. Namátkou: „Pověsti“ (příloha k již dříve vydané Vlastivědě Šluknovského výběžku, KČT Krásná Lípa), „Duběnka“ (tolštejnská pověst, nakl. HL), vlastivědný sborník „Mandava 2009″ (KPMV) a hned několik novinek z knižní produkce varnsdorfské knihovny, z nich nejčerstvější je sborník ze soutěže Drápanda „Příběhy za tři sta let“.
Rodiče v doprovodu dětí uvítali zpestření v podobě vědomostních a čtenářských soutěží pro školáky z 1. stupně. Soutěžními disciplínami, připravenými nakladatelstvím THOVT, prošly tři desítky dětí.                                ham

aminitrh1

Návštěvníci knižního minitrhu ve Varsndorfu. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail