Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Trofej za vítězství v turnaji O pohár severu získali domácí judisté

Druhý ročník turnaje O pohár severu v judo se letos konal v poslední říjnový den v tělocvičně Sportlife centra v Rumburku. Pořádajícím oddílem byl JV JUDO Rumburk při DDM. O pohár přijelo bojovat 18 oddílů, z toho čtyři ze sousedního Německa. Startovní listina obsahovala 195 jmen chlapců a děvčat od pěti do 14 let.
Zájem o turnaj byl opravdu velký, proto byly připraveny čtyři tatami (žíněnky), aby mohly zápasy plynule probíhat. Z pořádajícího oddílu nastoupilo 24 judistů. Mnoho z nich přišli povzbudit rodiče, prarodiče i spolužáci a v hale vytvořili opravdu skvělou atmosféru. Příjemným překvapením se staly ukázky kat (soubor chvatů z černého pásu), kterými zahájili i ukončili soutěž novopečení čeští vicemistři republiky v kategorii dospělých z Velkého Března. Své nadšení dávali malí judisté najevo bouřlivým potleskem po každém chvatu.
Vzhledem k tomu, že se jednalo o děti, byl každý startující odměněn věcnou cenou, diplomem a vítězové i medailí. Stejně jako v loňském roce obdržely první tři oddíly pohár. Hlavní cena pro jednotlivce – koloběžka byla vylosována v kategorii mláďat i v kategorii žactva. Tuto cenu děti mohly získat pouze se štěstím, a tak mohla udělat radost i těm v boji méně úspěšným.
A jak se rumburským judistům doma dařilo? Získali 19 medailí. Pět zlatých (V. Grof, D. Helikar, V. Hörnerová, K. Macoun, L. Rigo), sedm stříbrných (Bujan, M. Flégr, L. Huber, V. Kolařík, P. Koutecká, V. Koutecký, P. Pudélka) a sedm bronzových (T. Gajdoš, W. Kotmel, A. Pešek, D. Stárek, V. Suchopár, P. Šabo, R. Tejnar).
Rumburáci zvítězili v soutěži družstev a zlatý pohár severu zůstal doma. V loňském roce získalo rumburské družstvo pohár bronzový.
Organizace a financování turnaje je vždy náročné. Pomáhají všichni členové oddílu, nejvíce však dorostenci. Ti jsou k dispozici při přípravách, v průběhu turnaje zajišťují chod časomíry a ostatní techniky a po ukončení turnaje pomáhají s úklidem. S financováním i letos pomohli sponzoři. Bez sponzorů by akce takovýchto rozměrů nikdy nemohla být uspořádána. Všem sponzorům patří velký dík organizátorů! Více na www.judorumburk.cz.

JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail