Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobročinný předvánoční bazárek v Rumburku podpoří skupiny Ogari a Wrata wot stodoli

Pohádková chytrá horákyně proslula tím, že si věděla vždy a se vším rady. A její rumburská jmenovkyně, občanské sdružení Chytrá horákyně, si se svou slavnou kolegyní v ničem nezadá. Letos již potřetí organizuje předvánoční bazárek, jehož součástí bude i dobročinný koncert. Spojí se tak příjemné s užitečným, a o to Chytré horákyni jde především.
Inspirací pro tuto aktivitu byl vznik Vánočního bazaru z mokré čtvrti v Praze, který již čtyřikrát za sebou organizovalo slavné herecké duo Tatiana Wilhelmová a Aňa Geislerová a režisér Peter Serge Butko. Tito tři také převzali nad rumburskou akcí záštitu v obou předchozích ročnících a ani letos nezůstanou stranou.
Smyslem dobročinného bazárku je především rozdávat radost. Každý jistě doma schovává nějakou maličkost, drobnost nebo dárek, o kterém ví, že by dokázal někoho druhého potěšit. A pokud bude schopen se s ním rozloučit, může ho přinést ve středu nebo ve čtvrtek 9. a 10. prosince do Klubu zavináč u Římskokatolické fary, kdy bude probíhat sběr darů. V pátek a v sobotu pak bude probíhat bazarový prodej. Organizátorky tentokrát upustily od dražby, a tak si každý bude moci vybrat a koupit to, co se mu líbí za určenou cenu.
V sobotu 12. prosince bude akce pokračovat i v rumburském domě kultury. Od 16.00 hodin se budou na pódiu střídat zpěváčci a malí hudebníci ze Základní umělecké školy Rumburku a ze ZŠ Pastelka. Ve večerních hodinách zaplaví diváky hudba Michala Müllera, rumburské skupiny By No Means, a skupin Ogari, Bloody Diarrhoea a Wrata wot stodoli.
Výtěžek z bazárku, ale i z dobročinného koncertu, bude prostřednictvím projektu DOR – KA věnován maminkám dětí s postižením. A radost, kterou dárky od vás způsobí, tak bude několikanásobná. Přijďte udělat radost druhým a odnesete si dvojnásobnou radost pro sebe.

Tisk Tisk | E-mail E-mail